SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yaşlılarımıza devletin sıcak eli uzandı

Yaşlılarımıza devletin sıcak eli uzandı
Bu haber 09 Mart 2020 - 0:11 'de eklendi ve 129 kez görüntülendi.

İlçemizde “Devletin Şefkat Eli” projesi hayata geçti. Projeyle birlikte bakıma muhtaç yaşlılara devletin sıcak eli uzanmaya başladı.

İlçe Kaymakamı Nazlı Demir öncülüğünde başlatılan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hayata geçirilen “Devletin Şefkat Eli” projesiyle, yaşlı ve bakıma muhtaçlara yardım elini uzatmaya başladı.

Proje kapsamında ilçe merkezinde ikamet eden, tek başına yaşayan veya eşiyle beraber yaşayıp da kimsesi olmayan yaşlıların evlerine gidilerek, ev temizlikleri yapılıyor. Temizlik yapılan evlerdeki yaşlılarımızın çamaşırları da alınarak yıkanıp, ütülenip kendilerine teslim ediliyor.

Belirlenen evlere gidilerek çalışmalara başlandı. Çalışmalarda ilk etapta evlerde genel temizlik yapılıyor. Genel temizliğin bitirilmesinden sonra düzenli olarak haftada bir defa veya 15 günde bir defa 60 haneye gidilerek isteyen yaşlıların, kişisel bakımları da gerçekleştirilecek.

Proje hakkında gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Nazlı Demir, projenin ilk adımının atıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Projemizin duyulmasından itibaren herkesin gösterdiği ilgi ve alaka bizleri çok mutlu etti. Projenin ilk adımları atılarak belirlenen 60 hanede genel temizlik çalışmaları yapılıyor. Temizlik yapılan evlerdeki yaşlılarımızın çamaşırları alınarak, kurduğumuz çamaşırhanede yıkanıp, ütülenip kendilerine teslim edilecek. Genel temizlik sonrası düzenli olarak temizliğe gidilecek ve yaşlılarımız sağlıklı bir ortamda hayatlarını idame edecekler.

Hepimiz bir gün yaşlanacağız. İşte biz bu değerlerimizin kimseye muhtaç olmadan, en güzel şekilde hayatlarını idame ettirmeleri için bu projeyi hayata geçirdik.”

Projenin sağlıklı yürütülebilmesi için ilçe merkeziyle sınırlı tuttuklarını da anımsatan Kaymakam Demir, projenin sonlanmasının ardından yeniden teklifte bulunacaklarını ve projenin sürekli yenilenerek kalıcı hale gelmesi için çalışacaklarını sözlerine ekledi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA