SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yatırım için tanıtıldı

Yatırım için tanıtıldı
Bu haber 03 Mart 2019 - 23:58 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

– Kaymakam Demir, Japon Heyetinin hazırlayacağı raporun olumlu olmasını umuyorum”

 

İlçemize gelen Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’ndan (JICA) heyeti makamında kabul eden Kaymakam Nazlı Demir, “Japon heyetinin hazırlayacağı raporun olumlu olmasını umuyorum. Eğer rapor olumlu olursa ilçemize büyük yatırım yapabilirler” dedi.

Kaymakam Nazlı Demir, ilçemize yatırım gelmesi için, Japon Yatırımcı Heyetine, ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini anlattı.Japon Heyete, Kaymakamlık tarafından hazırlanan ve bir süre önce Karacadağ Kalkınma Ajansı ile sözleşmesi imzalanan Termal Turizm Eylem Planı, slayt eşliğinde sunuldu.

Kaymakam Nazlı Demir, Japonya Uluslar Arası İşbirliği heyetinin ülkemizde çeşitli yatırımlar yaptığını, bu kapsamda ilçemize yatırım yapmaları için ön incelemede bulunmak üzere heyeti davet ettiklerini söyledi.

Kaymakam Demir; “Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’ndan (JICA) gelen heyet, ülkemizde birçok yatırıma imza atmış ve destek vermiş bir heyettir. Biz de gerek ilçemizin tarihi ve doğal güzellikleri olsun, gerekse topraklarımızın bereketliliğinden, güvenli bir bölge olmasına kadar her konuda bilgileri aktardık.

Bu çerçevede tedavi ve içerdiği mineraller bakımından dünyanın en iyi kaplıca suyuna sahip olan Melike Belkıs Kaplıcaları ile yenilenme çalışmaları devam eden tarihi Büyük ve Küçük Paşa hamamlarını gezdirdik.

Yine ilçemizin önemli tarihi eserlerinden olan Saray Hamamını ve Haburman Köprüsünü görmelerini sağladık.Heyet, verdiğimiz bilgiler ve kendilerinin yaptığı geniş çaplı saha araştırmasından sonra, bir rapor oluşturacaklar. Raporun olumlu olacağını umuyorum. Eğer rapor olumlu olursa ilçemize büyük yatırım yapabilirler” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA