SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz”

“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz”
Bu haber 07 Ekim 2019 - 0:15 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

İlçemizde tüm Türkiye’de aynı anda trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla “Yaya Geçidi Nöbeti” uygulaması gerçekleşti.

İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde aynı anda başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla “Yaya Geçidi Nöbeti” uygulaması ilçemizde de yapıldı.

İlçemiz Tepe Mahallesi Diyarbakır Caddesi üzerinde bulunan yaya geçidinde gerçekleşen uygulamaya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun, İlçe Yazı işleri Müdürü Havva Yorulmaz, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katılım sağladı.

Uygulamada İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şubesi ekipleri, İlçe Jandarma Trafik Büro ekipleri, vatandaşlara ve araçlara çeşitli bilgilendirme broşürleri dağıttı. Daha sonra yaya geçidinde ilçe protokolü ve vatandaşlar, farkındalık oluşturmak için geçiş gerçekleştirdi.

Kaymakam Nazlı Demir, trafik önlemlerindeki bu duyarlılık ve sorumlulukla hem trafik kazalarının sayısında hem de can ve mal kayıplarında çok büyük kazanımlar elde edileceğini belirtti.

Kaymakam Demir; “Şüphesiz tek bir hedefimiz var; trafikte artık hiçbir canın kaybına, hiçbir kazanın ve yaralamalı bir trafik kazasının olmaması adına bir çaba içerisindeyiz. İnşallah bakanlığımızın hayata geçirdiği bu projeyle bunu zenginleştireceğiz. Okullardaki trafik görevlilerimiz, çocuklarımızdan oluşan trafik geçit görevlisi öğrencilerimiz, buna katkı koyan öğretmenlerimizle bu sosyal farkındalığı ve toplumsal sorumluluğu en iyiye ve en öteye taşımayı amaçlıyoruz.

Ortak amacımız, ülkemiz ve ilçemiz adına insana değer veren ve artık kayıpları ön görmeyen bir sorumluluğu geliştirmek. Tekrar çalışma ve çaba farkındalık projesinin hayırlı olmasını diliyor emeği geçen herkese özellikle sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA