SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yazar Kepler, Teksas’tan İslamiyet’e geçişini anlattı

Yazar Kepler, Teksas’tan İslamiyet’e geçişini anlattı
Bu haber 26 Şubat 2018 - 0:32 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Amerika’nın Teksas eyaletinde dünyaya gelen ABD’li Yazar Najla Tammy Kepler, ilçemizdeki Akay Düğün salonunda “Teksas’tan Hakikate Yolculuk” isimli konferans verdi. Kepler’e, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu tablo hediye etti, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da plaket taktim etti.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, şube müdürleri ve öğrencilerin katılım gösterdiği konferansta Kepler, hayat hikâyesini anlattı.

-Amerika’da insanlar bir çok olumsuzluk içinde yaşıyor

Amerikan toplumundaki çalışma ve sosyal hayattan bahseden Kepler, “Amerika’da insanlar içki, kumar, madde bağımlılığı, cinsellik gibi birçok aykırı olumsuzlukla iç içe yaşıyor. Bu süreçte İncil kafamdaki sorulara cevap vermedi 16 yaşında hayatı, dini ve toplumsal hayatı sorgulamaya başladım. Ben de kendimi değiştirmeye karar verdim ve bunun yollarını aramaya başladım. Kiliseye gittim ve ona kitap, domuz yemenin haram olduğunu söylüyor. O zaman biz neden domuz yiyoruz? Kitap, cumartesi kiliseye gelin diyor, biz neden pazar günleri geliyoruz, gibi basit sorular sordum. Ama kilisede basit sorularıma bile cevap alamadım. Yaşadığım bu hayal kırıklığından sonra bir daha da kiliseye gitmedim. Evet, kendimi ve dünyayı değiştirmenin başka bir yolu olmalı ve o yolu başka yerlerde bulmaya çıkmalıydım” dedi.

İslam dini ile tanışmasının hem kendini hem dünya görüşünü değiştirme şansını yakalamasına vesile olduğunu söyleyen Kepler, sözlerine şöyle devam etti:

-Hz. Muhammed’i tanıdım

“3 yıl Allah’a bana bir yol göstermesi için dua etmiştim. 3 yıl sonra Allah o yolu, bana gösterdi. Okuduğum üniversitede bir Türk öğrenci namaz kılmıyordu ve oruç tutmuyordu ama bana Allah’ı ve İslam’ı anlattı. Fakat onun bana anlattığı İslam’la da yetinmedim ve daha çok araştırdım. Bana 40 hadis kitabını hediye etti. Bu kitap, tümden hayatımı değiştirdi. Yarım saatte okunacak bir kitaptı ama günlerce okudum. Allah, namaz, oruç, ihsan, bir sürü kavramı öğrendim ve Hz. Muhammed’i tanıdım. Bu, tümden hayatımı değiştirdi. Aradığımı bulmuştum ve mutluydum.”

-Eleştiriler beni yıldırmadı

İslam dini ile tanışmasından sonra hayat tarzını değiştirmesi ile beraber o dönem Amerika’da dini özgürlük olduğu için çok sıkıntı çekmediğini, bazı sert eleştirilerinin de kendisini yıldırmadığını vurguladı.

Müslüman olduktan sonra Necla ismini aldığını dile getiren Kepler, hacca gitme sürecini ve burada yaşadıklarını da konferansa katılanlara anlattı. Konferans sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplayan Kepler’e, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu tarafından tablo hediye edilirken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdğan da plaket takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA