SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yeni Başkan İskender Çakır oldu

Yeni Başkan İskender Çakır oldu
Bu haber 05 Şubat 2018 - 0:18 'de eklendi ve 367 kez görüntülendi.
  • Fındık Amca Fahri Başkan
  • Esnaflara 7.5 milyon lira kredi kullandırılması hedefleniyor

Esnaf Sanatkârlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi kongresi yapıldı. Kongrede başkanlığa İskender Çakır seçildi. 45 yıldır başkanlığı yürüten Mehmet Çakır (Fındık Amca) Diyarbakır bölgesinin fahri başkanı oldu. Bu dönemde esnaflara 7.5 milyon lira kredi dağıtılması hedefleniyor.

Esnaf Sanatkârlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi kongresi, kooperatif binasında yapıldı. Tek liste halinde gidilen seçimde, yeni başkan İskender Çakır oldu. Seçim öncesi okunan faaliyet raporunda

2017 yılında esnafa 3.6 milyon lira kredi sağlandığı belirtildi. Yine borcunu ödemekte zorlanan 6 esnafın borçlarının yapılandırılmasının sağlandığı, minibüs esnafına da destek verildiği vurgulandı.

Diyarbakır’dan gelen divan kurulu üyeleri tarafından övgüyle bahsedilen Mehmet Çakır,

Diyarbakır bölgesinin fahri başkanı oldu. Divan Kurulu Üyeleri, hiçbir zaman çıkarını düşünmeyen, her gittiği yerde büyük saygı gören bir başkana sahip olduğu için Çermik esnafının Mehmet Çakır ile gurur duyması gerektiğini söylediler.

Başkanlığı oğlu İskender Çakır’a devreden Mehmet Çakır ise 45 yıl boyunca kendilerine destek olan herkese teşekkür ederek, bundan sonra da kendisinin burada olacağını ve esnaflara yine tecrübeleriyle destek olacağını söyledi.

Başkanlığa seçilen İskender Çakır ise kendisini bu göreve layık gören tüm esnaflara teşekkür etti. Yıllarca görevi üstlenen babası Mehmet Çakır’ın tecrübelerinden yararlanacaklarını belirten

Çakır, ilçe esnafının borcuna sadık esnaflar olduğunu ve bunun sonucunda da yine esnafların kazanacağını söyledi.

Geçen yıl esnaflara 3.6 milyon lira kredi sağlanırken bu yıl kredi kullandırma miktarının 7 milyona yükseltildiğini bildiren Başkan İskender Çakır, esnafların her türlü sıkıntısında yanlarında olacaklarını belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa