SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yeni hastane için ilk kazma 10 gün sonra vurulacak

Yeni hastane için ilk kazma 10 gün sonra vurulacak
Bu haber 15 Haziran 2020 - 0:21 'de eklendi ve 631 kez görüntülendi.
  • Belediye Başkanı; “İlçemize Hayırlı Uğurlu Olsun”
  • Yüklenici firma yer tespiti yaparak incelemelerde bulundu

 

İlçemizde yeni devlet hastanesinin yapımı için ilk kazma 10 gün sonra vurulacak. Yer tespiti için ilçemize gelen yüklenici firma ile birlikte incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “yeni hastane ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Uzun süredir gündemi meşgul eden ve yapılması için yetkililerin yoğun çaba harcadığı ilçemiz devlet hastanesi için 3 Mart’ta ihaleye çıkılmasının ardından, pandemi süreci ile birlikte yatırımların durmasıyla birlikte akıbetinin ne olacağı merak konusu olmuştu.

Yeni normalleşme süreciyle birlikte yatırımların tekrar hayata geçmesiyle birlikte ilçemiz devlet hastanesinin yapılacağı müjdesi Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’ndan geldi.

İhalesi gerçekleştikten sonra 10 gün içerisinde yer teslimi yapılıp inşaata başlanması planlanan ancak pandemi nedeniyle bir süre ertelenen devlet hastanesinin ihalesini alan yüklenici firmanın ilçeye geldiğini ve yer tespiti yaptığını belirten Belediye Başkanı Karamehmetoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bodrum+Zemin+3 katlı olacak hastanemizin ilk kazması inşallah 10 gün sonra vurulacak. Yüklenici firma yer tespiti yapmak için ilçemize geldi. Kendileriyle birlikte incelemelerde bulunarak yardımcı olduk. Hastanenin ilk gündeme alınmasından bugüne kadar, gerek ilçede olduğumuz süreçte gerekse de Ankara’da yaptığımız ziyaretlerde hep dile getirdik ve evrak takibini bizzat kendim yürüttüm. Şükürler olsun ki bu aşamaya geldik.

Mimarisi ve iç dekorasyonu Avrupa tarzında olacak olan hastanemiz 50 yataklı olacak. İhtiyaç duyulması halinde 100 yatak kapasitesine çıkarılabilecek. Hastanede 10 yataklı yoğun bakım ünitesi de yer alacak. Hastanede koğuş sistemi kalkacak, tek kişilik içinde duşun da olduğu, refakatçinin de rahatça kalabileceği özel odalardan oluşacak. Üstünde helikopter pistinin de yer alacağı tam teşekküllü bir hastaneye kavuşulacak.

Bu süreçte bir araya geldiğimizde sorunlarımızı dinleyen ve yapımı yönünde talimat veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimize, Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir’e, teşkilatımıza, kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA