SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yeni meydan için dükkanlar boşaltılıyor

Yeni meydan için dükkanlar boşaltılıyor
Bu haber 20 Temmuz 2020 - 0:14 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

İlçemizde yapılması planlanan yeni meydan için kuruyemiş pazarındaki belediyeye ait dükkanların boşaltılmasına başlandı.

İlçemizde Belediye Başkanlığı tarafından yeni bir meydan yapımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunduğu proje kabul edilmesinin ardından çalışmalarını hızlandıran Belediye Başkanlığı, kendilerine ait dükkanlarda bulunan esnaflardan dükkanlarının boşaltılmasını istedi. Dükkanların boşaltılmasının ardından yıkım çalışmaları başlayacak.

Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından ihaleyi alan firma, 1732,93 metrekarelik alana yeni meydanı yapacak. Meydanın yapılması için yüklenici firmaya 120 iş günü takvim belirlendi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, vatandaşların çarşının içinde nefes alabilecek bir yer yapacaklarını belirterek şöyle konuştu;

“Belediyeler kar amacı gütmeyen devlet kurumlarıdır. Vatandaşlarımızın istek ve talepleri bizim için bir emirdir.

Saray hamamı önündeki fırın da dahil olmak üzere bize ait dükkanları yıkarak yeni bir meydan oluşturacağız. Böylelikle vatandaşlarımız çarşı içerisinde rahat nefes alabileceği bir alana kavuşmuş olacak. Bu alanla birlikte tarihi hamamın da önü açılmış olacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa