SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yeni meydan Saray Hamamını da ortaya çıkaracak

Yeni meydan Saray Hamamını da ortaya çıkaracak
Bu haber 01 Haziran 2020 - 0:09 'de eklendi ve 138 kez görüntülendi.
  • Kuruyemiş pazarında belediyeye ait dükkanlar yıkılarak yeni bir meydan oluşturulacak

 

Belediye Başkanlığı tarafından ilçemizde yeni bir meydan ve dinlenme alanı oluşturuluyor. Kuruyemiş pazarındaki belediyeye ait dükkanlar yıkılarak yeni bir meydan oluşturulacak. Proje için Belediye Başkanlığı ihaleye çıktı. Yeni meydanın yapılması tarihi Saray Hamamını da ortaya çıkaracak.

İlçemizde Belediye Başkanlığı tarafından yeni bir meydan yapımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunduğu proje kabul edildi. Projenin kabul edilmesinin ardından çalışmalarını hızlandıran Belediye Başkanlığı proje birimi şartnameyi hazırlayarak ihaleye çıktı. İhale Haziran ayının 18’inde saat 10’da gerçekleştirilecek. İhaleyi alan firma, 1732,93 metrekarelik alana yeni meydanı yapacak. İhaleyi alan firma, 5 gün içinde yer teslimini alarak işe başlayacak. Meydanın yapılması için yüklenici firmaya 120 iş günü takvim belirlenirken, daha erken yapılması için de çalışılacak.

Kuruyemiş Pazarında belediyeye ait dükkanlar yıkılarak Saray Hamamı köşesinden itibaren yeni bir meydan yapılacak. Meydan komple bazalt taşlarıyla döşenerek çarşıya yapılacak olan sokak sağlıklaştırılması projesiyle aynı olacak.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, vatandaşların çarşının içinde nefes alabilecek bir yer yapmayı uzun süredir planladıklarını belirterek şöyle konuştu;

“Belediyeler kar amacı gütmeyen devlet kurumlarıdır. Geçmiş belediyeler ilçemizde kurdukları pazarlardaki belediyeye ait mevcut dükkanları iş yeri sahiplerine sattılar. Biz ise elimizde kalan mevcut dükkanları satmayarak ilçemize yeni bir meydan yapma kararı aldık. Saray hamamı önündeki fırın da dahil olmak üzere bize ait dükkanları yıkarak yeni bir meydan oluşturacağız. Böylelikle vatandaşlarımız çarşı içerisinde rahat nefes alabileceği bir alana kavuşmuş olacak. Bu alanla birlikte tarihi hamamın da önü açılmış olacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa