SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yeni parka kavuşuyoruz

Yeni parka kavuşuyoruz
Bu haber 02 Kasım 2020 - 0:22 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.

İlçemizde yeni bir park yapımı için çalışmalar başladı. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “her ilçede bir park” projesi kapsamında ilçemizde de bir park yapılacağını belirtti.

İki hafta önce ilçemize gelerek incelemelerde bulunan ve yapılacak yatırımlar hakkında bir toplantı gerçekleştiren Vali Münir Karaloğlu, ilçemize yeni bir park yapılacağı müjdesini verdi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı toplantıda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak “her ilçeye bir park projesi” ni hayata geçirdiklerini söyledi.

Bu kapsamda Çermik’te de uygun bir alana park yapılacağını belirten Vali Karaloğlu, bunun için en uygun yerin Hamambaşı bölgesinde bulunan park alanının seçildiğini söyledi.

Vali Karaloğlu, geniş bir alana sahip olan parkın, yıkılarak yeniden yapılacağını ve modern bir görünüme kavuşacağını söyledi. Vali Karaloğlu;

“Bu alan şu an atıl durumda bulunuyor. Park için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden mühendis arkadaşlar proje çizimini gerçekleştirerek çalışmalarını yapacak. Biz de son duruma bakıp, projeyi hayata geçireceğiz. Burayı seçmemizin bir diğer sebebi de kaplıcaya gelen vatandaşlarımız, hamamdan çıktıktan sonra dinlenebileceği ücretsiz bir yerin olmamasıdır. Bu yüzden vatandaşlarımız hamamdan çıktıktan sonra orada rahatça dinlenebilecekler. Yine Çermikli vatandaşlarımız da modern parkta aileleriyle rahatça zaman geçirebilecekler” dedi.

Parkın, günümüz şartlarına uygun çocuk alanları, banklar, kamelyalar, spor alanları ve yürüyüş alanlarından oluşacak bir park olacağı belirtildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA