SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yeni Sağlık Ocağı hayırlı olsun

Yeni Sağlık Ocağı hayırlı olsun
Bu haber 08 Ocak 2018 - 0:53 'de eklendi ve 322 kez görüntülendi.
  • Kale Mahallesinde üçüncü sağlık ocağı açılıyor

 

İlçemiz Kale Mahallesinde yeni sağlık ocağı kuruldu. Mevcut sağlık ocakları ihtiyacı karşılayamayınca yeni sağlık ocağının açılmasına karar verildi.

İlçemiz Kale Mahallesinde açılacak olan yeni sağlık ocağı vatandaşları mutlu etti. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, o bölgede sağlık ocağının büyük bir eksiklik olduğunu belirterek, özetle şöyle konuştu;

“Tepe Mahallesinde merkezde ve Diyarbakır Caddesi üzerinde iki tane sağlık ocağımız yıllardan beri vatandaşımıza hizmet veriyor. Fakat ilçemizin en eski yerleşim yeri olan Kale Mahallesindeki vatandaşlarımız ile Çukur Mahallesindeki vatandaşlarımız bu konuda mağduriyet yaşıyordu.

Mevcut ihtiyaçların karşılanması için yeni bir sağlık ocağı kurmaya karar verdik ve hem Kale hem de Çukur Mahallelerine yakın bir mevkide üçüncü sağlık ocağını açıyoruz. Böylelikle vatandaşlarımız hastalığında uzak sağlık ocaklarına gitmekten kurtulacakları gibi, doktorlarımızın da yükü azalacak.”

İlçemiz Sağlık Grup Başkanı Melih Akay Arslan da;

“Nüfusun artışıyla birlikte mevcut aile hekimi sayısı yetersiz kalıyordu. Bakanlık sistemi kapattığından artık aile hekimlerine 4 binin üzerinde hasta atayamıyorduk ve vatandaşlar mağdur olmaya başlamıştı. Bu nedenle yeni bir aile hekimliği birine ihtiyaç duyulmasından dolayı açılmasına karar verildi. Fiziki anlamda çok modern bir aile sağlığı merkezi oldu. Tadilatı bu hafta bitecek ve iki yeni aile hekiminin ataması yapıldı. Yeni aile hekimleri ile birlikte mevcut aile hekimi sayımız da 15’e yükseldi. Bu yeni birimimiz ile birlikte vatandaşların da mağduriyeti giderilmiş oldu” diye konuştu.

Kale ve Çukur Mahallelerinde yaşayan vatandaşlar da yeni açılacak olan sağlık ocağından dolayı mutlu olduklarını belirttiler. Vatandaşlar, özellikle yaşlı hastaların, çocuklu ailelerin uzak sağlık ocaklarına gitmekte sıkıntı yaşadıklarını, yeni açılacak sağlık ocağı ile birlikte sıkıntının giderilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek yetkililere teşekkür ettiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA