SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yeni üniversitelilere destek ödemeleri yapıldı

Yeni üniversitelilere destek ödemeleri yapıldı
Bu haber 18 Ekim 2021 - 9:29 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, merkez ve ilçelerde bu yıl üniversiteye ilk defa yerleşen ve kayıt yaptıran Diyarbakırlı gençlere verecekleri 750 liralık katkının hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Karaloğlu, Diyarbakır’da ikamet eden ve bu yıl üniversiteye ilk defa kaydını yaptıran gençlere verilecek 750 liralık eğitim desteği müracaatlarının 10 Ekim’de sona erdiği hatırlatarak, başvurularda incelemelerin tamamlandığını belirtti.

Müracaat edenlerden 10 bin 185 öğrencinin destek almaya hak kazandığını ifade eden Karaloğlu, “Hayırlı uğurlu olsun, bereketli olsun. Arkadaşlarımızın bize bildirmiş oldukları iban numarasına 750 liralık desteği yatırdık” diye konuştu.

Üniversitelerin ek yerleştirmeleriyle ilk defa üniversiteye yerleşenlere müjde

Karaloğlu, müracaatlar devam ederken kendilerine yöneltilen “Sayın valim ek yerleştirmelerde kayıt yaptıracak arkadaşlar ne olacak?” sorusunu ise şöyle cevapladı:

“Ek yerleştirmeler tamamlandıktan sonra yine sistemi açacağız. O arkadaşların da müracaatlarını alarak onlara da aynı şekilde 750 liralık bu eğitim desteğimizi vermiş olacağız. Yapmış olduğumuz bu desteğin hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum. Bütün arkadaşlarımıza 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA