SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yeni yaşam alanı oluşacak

Yeni yaşam alanı oluşacak
Bu haber 19 Nisan 2021 - 9:42 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi.
  • Turistik otelin yerine yapılacak yaşam alanı turizm potansiyelimizi arttıracak

 

İlçemiz yepyeni bir yaşam alanına kavuşacak. Turistik otelin yerine yapılacak yaşam alanı, turizm potansiyelimizi arttıracak.

İlçemize yapılacak yeni yatırımlarla ilçemizin çehresi değişecek. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, ilçemiz için önem verdiği projelerden biri olan yeni yaşam alanı projesi hayata geçiyor. Uzun yıllar ilçemize tedavi için gelen, Dicle Üniversitesi Fizik ve Tedavi Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren, son zamanlarda da atıl durumda bulunan turistik otelin yıkımı ile yapılacak yeni yaşam alanı için ilk adım atıldı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Ramazan Polat, bunun klasik bir yeşil alan veya park olmayacağını, ilçenin yeni bir yaşam alanına kavuşacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Özellikle turizm alanlarını tercih eden vatandaşlar, aynı zamanda o çevrede vakit geçirebileceği, temiz hava alabileceği, o alanda çeşitli aktivitelere katılabileceği alanların olup olmadığını araştırmaktadır. İlçemizin kaplıca bölgesi ne yazık ki modern anlamda böyle bir alana sahip değil. Daha önce yapılan alan da yeteri kadar insanlara hitap etmiyor. Sayın Valimiz ilçemize yaptığı ziyarette kaplıca bölgesini de gezmiş, yaptığı incelemelerde ilçemizin turizm potansiyelini arttıracak bir yaşam alanının elzem olduğunu belirtmişti.

İşte bu kapsamda yürütülen çalışmalar neticesinde turistik otelin yıkımı gerçekleştirildi. Yapılacak yeni yaşam alanı klasik bir park veya yeşil alandan ziyade hem ilçemizdeki vatandaşlara hem de ilçemize gelen turistlere yepyeni bir yaşam alanı sunacak. Bu geniş alanda çeşitli aktivitelerine, müzik ve tiyatro gösterilerinin düzenlenebileceği bir anfi alan olacak. Yapay şelaleler, yürüyüş alanları, spor alanları, ATV diye tabir edilen motosikletler ve buna benzer birçok aktivite yer alacak.

Yapılacak bu alan tam bir kompleks olacak. Bu, ilçemize gelen turist sayısını ve potansiyelini arttıracak, ilçemiz de turizm pastasından daha fazla pay alacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa