SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yerli ürünler tezgahtaki yerlerini alıyor

Yerli ürünler tezgahtaki yerlerini alıyor
Bu haber 20 Nisan 2020 - 0:03 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.
  • Salatalık, nane ve taze badem büyük ilgi görüyor

 

İlçemize özgü ürünler pazardaki yerini yavaş yavaş almaya başladı. İlçemizin çeşitli mahallelerinden getirilen salatalık, nane ve taze badem (çakala) Pazar tezgahlarındaki yerini aldı.

Kendine has kokusu ve tadıyla sadece ilçedeki halkın değil aynı zamanda çevre il ve ilçelerin de büyük beğenisini kazanan sebzelerimiz, bahar aylarının gelmesiyle birlikte tezgahları süsledi.

Yerli salatalığın piyasaya düşmesiyle birlikte, Adana’dan gelen salatalık pek rağbet görmezken, yerli salatalık kısa sürede tükendi.

Sebze ve meyve satıcısı Ömer Bayram, müşterilerin uzun zamandır yerli ürünlerin ne zaman piyasaya çıkacağını kendilerine sorduğunu, ürünlerin piyasaya çıkmasıyla, dışarıdan gelen ürünlere mecbur kalmadıkça vatandaşların almadığını söyledi.

Sebze ve meyve satıcısı Bayram; “Salatalık, Bayrak Mahallesinden, nane Yiğitler Mahallesinden ve çakala taze badem de Eskibağ Mahallesinden getirildi. Salatalık normalde Nisan ayının başlarında tezgahları süslerdi. Fakat mevsim değişiklikleri çıkmasını geciktirdi. Bize iki çuval geldi. Adana salatalığı 3 lira, yerli salatalık ise 5 liradan satışa sunulmasına rağmen kısa sürede tükendi. Yerli nanemizi bir liradan, çakalayı taze bademi ise 7.5 liradan piyasaya sunduk. Hepsi de kısa sürede tükendi.

Önümüzdeki günlerde diğer sebzelerin de pazardaki yerini yavaş yavaş alacağını düşünüyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa