SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yetim çocuklar sevindirildi

Yetim çocuklar sevindirildi
Bu haber 11 Haziran 2018 - 1:36 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.
  • Yapılan kermesten elde edilen gelir ile çocuklara bisiklet alındı…

 

İlçemizde Milli Eğitim tarafından düzenlenen kermesten elde edilen gelirle yetim çocuklar sevindirildi. Yetim çocuklarımız bisikletlerine kavuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Değer Eğitimi” projesi kapsamının bu eğitim-öğretim yılındaki kapanışı muhteşem oldu.

Son olarak Belediye Meydanı önünde düzenlenen kermeste elde edilen gelirle 78 çocuğumuza bisiklet dağıtıldı. Kaymakamlık önünde gerçekleştirilen bisiklet dağıtım törenine; Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Alper Soner Serin, Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Özen, Cumhuriyet Savcısı ve hakimler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Alper Soner Serin, Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Özen temsili olarak öğrencilere bisiklet dağıtımı gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan; “Çermik Değerleriyle Güzel sloganı ile başlatmış olduğumuz Değerler Eğitimi Projesi ile ilçemiz okullarında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimize her ay bir değerimizi kazandırmayı amaçladık. Okullarımızda her ay bir değerimizle ilgili etkinlikler, oyunlar, yarışmalar vb. çalışmalar idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yapıldı.

“Sevgi ve Saygı” değerleriyle başladığımız projemizde, Mayıs ayında “Yardımlaşma ve Dayanışma Değeri” işlenmiş ve bu değer ile kazandırılmak istediğimiz amaca yönelik olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce kermes düzenlenmiştir. Düzenlenen kermesten elde ettiğimiz gelir ile ilçemiz okullarında eğitim ve öğretim gören 87 yetim öğrencimize birer bisiklet hediye ederek projemizi çok anlamlı bir organize ile sona erdirdik.

Bu projemizde bize destek olan Kaymakamımız Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanımız Şehmus Karamehmetoğlu, mesai arkadaşlarım, idareci ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılında da farklı projeler ile çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize katkı sanacağımıza inanıyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa