SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yetimlerin yüzü güldü

Yetimlerin yüzü güldü
Bu haber 03 Haziran 2019 - 0:23 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.
  • 74 çocuğa bisiklet alındı

 

İlçemizde Milli Eğitim tarafından düzenlenen kermesten elde edilen gelirle yetim çocuklar sevindirildi. 74 yetim çocuk, bisikletlerine kavuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Değer Eğitimi” projesi kapsamının bu eğitim-öğretim yılındaki kapanışında yetim çocukların yüzü güldürüldü.

Belediye Meydanı önünde düzenlenen kermeste elde edilen gelirle 74 çocuğa alınan bisikletlerin dağıtımı ile ilgiliHükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törene; Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun, Ak Parti İlçe Başkanı Hayrettin Kızılaslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan temsili olarak öğrencilere bisiklet dağıtımı gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan; “Çermik Değerleriyle Güzel” sloganı ile başlattıkları Değerler Eğitimi Projesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında da devam ettiğini belirterek, ”Okullarımızda eğitim ve öğretim gören öğrencilerimize her ay bir değerimizi kazandırmayı amaçladık. Okullarımızda her ay bir değerimizle ilgili etkinlikler, oyunlar, yarışmalar vb. çalışmalar, idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yapıldı.

“Tasarruf” değerleriyle başladığımız projemizde, temizlik ve son olarak da Mayıs ayında “Merhamet” işlenmiş ve bu değer ile kazandırılmak istediğimiz amaca yönelik olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce kermes düzenlendi. Düzenlenen kermesten elde ettiğimiz gelir ile ilçemiz okullarında eğitim ve öğretim gören 74 yetim öğrencimize birer bisiklet hediye ettik. Böylece projemizi çok anlamlı bir organize ile sona erdirdik. Geçtiğimiz yılda uyguladığımız proje sonucunda da 162 öğrencimize bisiklet dağıtımını gerçekleştirmiş olduk.

Bu projemizde bize destek olan Kaymakamımız Nazlı Demir, Belediye Başkanımız Şehmus Karamehmetoğlu, mesai arkadaşlarım, idareci ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılında da farklı projeler ile çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize katkı sanacağımıza inanıyorum” dedi.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA