SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yılbaşında tedbirler arttırıldı

Yılbaşında tedbirler arttırıldı
Bu haber 31 Aralık 2018 - 0:04 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.
  • Kaymakamlık tarafından yılbaşı güvenlik önlemleri açıklandı…

 

Bu akşam kutlanacak olan yılbaşının huzur ve güven ortamı içinde geçirilmesi için Kaymakamlık alınan önlemleri açıkladı. Yılbaşında jandarmadan, emniyete, sağlık personelinden zabıtaya kadar herkes görevinin başında olacak.

Kaymakamlık tarafından alınan yılbaşı önlemleri kapsamında; Kaymakamlıkta 24 saat görevli bulunacak ve her türlü talep, şikâyet ve ihtiyaçlar iletilebilecek. Başvurular, Yazı İşleri Müdürü koordinatörlüğünde değerlendirilerek gereğinin yapılması sağlanacak.

Emniyet Amirliği, eğlence ve umuma açık yerleri, çevreyi rahatsız etmemeleri için sürekli kontrol altında tutarak, saatinde kapanmalarını sağlayacak. İlçe genelinde tedbir ve tertibatlar arttırılacak ve 155 Polis İmdat hattına müracaatlarda gerekli ilgili gösterecek.

İlçe Jandarma Komutanlığı, polis sorumluluk alanı dışında kalan bölgelerde tedbir ve tertibatları arttıracak, yollarda kontrol gerçekleştirecek ve 156 Jandarma İmdat hattına gelen müracaatlara gerekli ilgiyi gösterecek.

Belediye zabıta ekipleri, yılbaşı nedeniyle fiyat ve kalite denetimleri esnaf ve sanatkarlar odası ile birlikte yapılacak. Belediye hizmet binasında personel bulunduracak, temizlik işçileri görevlerinin başında bulunacak.

DEDAŞ İşletme Şefliği tarafından merkez ve kırsalda arızaların zamanında giderilmesi için çalışmalarını sürdürecek, ilçeye kesintisiz ve yeterli güçte elektrik verilmesi için gerekli önlemleri alacak. Bunun için yeterli teknik personel görevi başında bulunacak.

Posta İşletme Merkezi Müdürlüğü tarafından haberleşme ihtiyaçlarının karşılanması, PTT hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi, telefon arızalarının giderilmesi bakımından kontrollü telefon görüşmesi yapacak, gişe ve arıza servislerinde nöbetçi personel bulunduracak.

Sağlık hizmetleri kapsamında Devlet hastanesinde nöbetçi doktor ve yeteri kadar yardımcı sağlık personeli görevinin başında bulunacak. Nöbetçi eczanelerin tespiti ve açık bulunmalarını sağlayacak. Yeteri kadar ambulans, doktor ve sağlık ekibinin acil durumlara müdahale edecek şekilde hazır bulundurmasını sağlayacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa