SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yılın Gazetecilik Ödülü Levent BOZTEPE’ye

Yılın Gazetecilik Ödülü Levent BOZTEPE’ye
Bu haber 08 Aralık 2019 - 23:48 'de eklendi ve 247 kez görüntülendi.

-Boztepe’ye, ödülü törenle verildi

 

Merkezi Diyarbakır’da olan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel “Yılın Gazetecileri” yarışmasının 33.üncüsünde “Haber” Dalında ödül alan Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Levent Boztepe, ödülünü düzenlenen törenle aldı. Boztepe, “Beni bu ödüle layık gören jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Bu ödülle sorumluluğumuz daha da arttı. İlçemizi bundan sonra da haberlerimiz ve gazeteciliğimizle daha da iyi tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Diyarbakır’da turistik bir otelde düzenlenen törene, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı M. Mehdi Eker, Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı Mehmet Ali Dim,AK Parti Milletvekilleri, il daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yılın Başarılı Gazetecileri yarışması ödül töreninde,  GGC Başkanı Mehmet Veysi İpek, eski bakan ve Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker ve Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı Mehmet Ali Dim de gazetecilik mesleğinin zorluğunu belirten birer konuşma yaptılar. Törende konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Güzeloğlu gazetecilere müjdeler verdi.

-“Gazeteciler en yakın çalışma arkadaşlarımızdır”

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, gazeteciliğin bir gönül mesleği, adanmışlığın, her yönüyle zamanın ve yaşanmışlığın tanıklığını içeren bitmeyen bir uğraş olduğunu söyledi. Gazeteciliğin aynı zamanda ülkenin milli menfaatlerini koruyan bir sorumluluğu gerektirdiğine dikkat çeken Güzeloğlu, “Biz yönetenlerde bu sorumluluğu taşıyanlar gazetecileri en yakın çalışma arkadaşlarımız gibi görmekteyiz. Onlar halkımızın ve toplumumuzun aynı zamanda elçisi, ileticisi ve şüphesiz yaşanan bütün olayların değerlendiricileridir” dedi.

-“Gazetecilerin konut sahibi olması için çalışma başlatacağız”

Teknolojinin değişikliğine rağmen gazeteciliğin etkinliğini sürdürdüğüne vurgu yapanGüzeloğlu, yerel medyanın çok daha öne çıkan bir konumda bulunduğunu belirtti. GGC’nin bazı isteklerinin olduğunu ifade eden Vali, kentin tarihi zenginliğini yaratan ve onu geleceğe taşıyan GGC’nin tarihi yapıda bağımsız ve özel bir binasının olması gerektiğini dile getirdi.

Yeni Yılda Diyarbakır merkezli GGC Sur ilçesinde kentin tarihi mimarisine haiz olan çok özel bir hizmet binasına kavuşacağının müjdesini veren Güzeloğlu, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan V. olduktan sonra gazetecilerin konut sahibi olması için yine 2020’de bu çalışmayı başlatıyorum. Üçüncü başlıkta yine çalışan gazetecilerimizin haklı olarak talep ettikleri habere ulaşmada kolaylık ve kendileri içinde ekonomik anlamda hem destek hem de imkân 2020’de Büyükşehir Belediyemiz toplu taşıma araçlarında GGC üzerinden bildirilen gazetecilerimizin ücretsiz ulaşım kartlarını dağıtacağız” ifadelerini kullandı.

-Ödülünü Eronat’tan aldı

Konuşmalardan sonra Yılın Gazetecileri Yarışmasında ödül alan gazetecilere ödülleri verildi. “Şaşırtan nafaka kararı” haberi ile Haber Dalında Yılın Gazetecisi seçilen Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Levent Boztepe’ye ödülünü AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat verdi. Gecede FoxTv Sabah Haber Programını sunan İsmail Küçükkaya’ya da “Jüri Özel Ödülü” verildi.

Ödüllerin dağıtılmasından sonra sahne alan Diyarbakır’ın yetiştirdiği Türk Halk Müziği Sanatçısı Bedi Ayseli bir birinden güzel Diyarbakır Türkülerini seslendirirken, gazeteciler yerinde duramadı, yılın stresini attı.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA