SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yıllar sonra buluştular

Yıllar sonra buluştular
Bu haber 07 Mayıs 2018 - 0:07 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

-Eski öğrenci ve öğretmenler aynı okulda buluştular

 

Diyarbakır’da önceki adı Cumhuriyet Lisesi şimdiki adı ise Ali Gaffar Okan Anadolu Lisesi olan 1979- 1986 yılları arasından aynı okulda okuyan ve görev alan öğretmen ve öğrenciler 34 yıl sonra aynı okulda bir araya geldi.Yılların özlemi ile birbirleri ile sohbet eden eski mezunlar ve öğretmenler bol bol hatıra fotoğrafı çektirmesi dikkat çekti

Ali Gaffar Okan Anadolu Lisesi bahçesinde toplanan aralarında gazetemizin kurucusu Bülent Boztepe’nin de yer aldığı öğretmenler ve o dönemde öğrenci olup mezun olanlar yıllar sonra buluşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşadı.

Yurdun çeşitli bölgelerinden gelen eski dostları bir araya getiren öğretmen Servet Günay, “Aradan 34 yıl geçmesine rağmen birbirimize sevgimizden, saygımızdan bir şey eksilmemiş. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştık umarım faydalı olmuşuzdur. Çok duygusal ve mutlu anlar yaşadık. Ani gerçekleştirilen bu buluşmamıza işleri nedeniyle katılamayan arkadaşlarımız oldu. Gelecekte daha fazla katılımın olacağı günler yapmayı kararlaştırdık” dedi.

Daha önceki yıllarda da buluştuklarını ve her yıl daha çok arkadaşlarımızda bir araya geldiklerini belirten 1981-1982 mezunlarından Eyüp Demirtaş, Öğrenci yıllarında ekmek fırınında çalıştığını, şimdide Diyarbakır’da fırıncı esnafı olarak işine devam etiğini söyledi. Demirtaş, ”Şimdi gençlere baktığımızda bizim okuduğumuz dönem gibi değil, bir an önce okulu bitirip gitmek istiyorlar. Âmâ biz öyle değildik. Okuduğumuz okulu evimiz gibi okulda bulunan öğrenci olan arkadaşlarımızla güzel anılar yaşamak için arkadaş oluyorduk. Şimdiki yeni nesil öğrencilere tavsiyem, okudukları okulda arkadaşlarıyla daha samimi olmaları gelecek açısında kendileri için bir bağ oluşacağını tavsiye ediyorum. Biz bir araya getiren öğretmen ve öğrenci arkadaşlara da teşekkür ederim” diye konuştu.

Yılların özlemi ile birbirleri ile sohbet eden eski mezunlar ve öğretmenler bol bol hatıra fotoğrafı çektirmesiyle birlikte kentte yapacakları gezinin ardından buluşma etkinliğinin sona ereceği bildirildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA