SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“YOĞUNLAŞTIRILMIŞ TEMATİK DENETİMLER” DEVAM EDİYOR

“YOĞUNLAŞTIRILMIŞ TEMATİK DENETİMLER” DEVAM EDİYOR
Bu haber 21 Mart 2021 - 23:51 'de eklendi ve 99 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat’ın talimatıyla,  kurum amir ve müdürleri Korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında esnaflarımızı ziyaret edip denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı talimatıyla hayata geçirilen “Yoğunlaştırılmış Tematik Denetimler” kapsamında, Kaymakamlık tarafından kurulan ekiplerce ; pazar ve topluma açık alanlarda, dükkanlarda koronavirüs tedbirleri denetimi yapıldı.

İlçemiz genelinde yapılan denetimlerde iş yerleri sahiplerine temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra, her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza birebir anlatıldı. Kurallara uymayan esnaflara ise gerekli uyarılar yapılarak daha dikkatli ve duyarlı olmaları söylendi.

Denetimler kapsamında pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, lokanta, restoran, berber, kuaför gibi vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları alanlar denetlendi.

Klasik denetimlerin ötesinde süreklilik arz eden, rutinin ötesine geçilen, sadece kolluk kuvvetleri değil, yerel yönetimler ve her kesimin içinde olduğu yeni bir anlayışla bu süreci daha az hasarlı atlatmak istedikleri belirten Kaymakam Polat, “Denetimlerde rehberlik etmek, vatandaşımızı ikna etmek, onları kurallara daha iyi şekilde uymaya teşvik etmek istiyoruz. Elbette denetimin doğal parçası olarak hatada ısrar edenlere gereğini yapacağız. Denetimlere devam edeceğiz. Risk durumunu yükseltmeden mevcut durumu muhafaza etmek oldukça önemlidir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA