SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yüz yüze eğitimin yarın başlaması bekleniyor

Yüz yüze eğitimin yarın başlaması bekleniyor
Bu haber 28 Şubat 2021 - 23:58 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.
  • İlçemizde 86 okulda 4 bin 336 öğrenci ders başı yapacak

 

İlçemizde yüz yüze eğitimin İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı doğrultusunda yarın başlaması bekleniyor. Daha önce birleştirilmiş sınıf uygulaması kapsamında 29 okulda, 543 öğrenci ile başlayan eğitim öğretim, 86 okul ve 4 bin 336 öğrencinin katılımıyla tüm okullarda başlayacak.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, tüm çocukları çok özlediklerini ve okullarda titizlikle temizleme çalışmalarının gerçekleştiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Alınan karar doğrultusunda daha önce 29 birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokul kapsamında 543 öğrencimiz Şubat ayında eğitim ve öğretime başladı. Kurulun açılması yönünde karar vermesi durumunda yarın da 86 okulda 4 bin 336 öğrencimiz ders başı yaparak yüz yüze eğitime geçecek.

Bilindiği üzere Bakanlığımız, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liselerinde de eğitim öğretimin yüz yüze yapılmasını kararlaştırdı. Söz konusu liselerdeki tüm sınıf seviyelerinde uygulamalı dersler yüz yüze yapılacak.

İlkokullarda tüm sınıf seviyelerinde seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün toplam 12 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak.

Ortaokul 8. sınıflar haftada 22 ders saati, lise 12. sınıflar ise haftada en az 16, en fazla 24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitime başlayacak.

Liselerde birinci dönem yapılamayan sınavların takvimi, 8 Mart’tan itibaren 2 haftayı geçmeyecek şekilde planlanacak. Çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar ve spor liselerinin tüm sınıf öğrencileri de uygulama kazanımlarını yüz yüze eğitimle yapmaya başlayacak.

İlkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları, özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da haftada 5 gün yüz yüze eğitim başlatılacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa