SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yüzlerce dönüm ekili alan ve orman kül oldu

Yüzlerce dönüm ekili alan ve orman kül oldu
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 0:14 'de eklendi ve 284 kez görüntülendi.

-Çermik’te tarihi Gelincik Dağı yanında yangın çıktı

 

Diyarbakır’ın Çermik ilçesindeki doğa güzelliği Tarihi Gelincik Dağı yanında çıkan yangında, yüzlerce dönüm bağ, bahçe ve meşelik alan kül oldu. Çıkan yangına, yol olmadığı için Orman ve Belediye İtfaiye arozözleri güçlükle ve kısıtlı müdahale edebildi.

Henüz belirlenemeyen bir nedenle, Sinek çayı vadisinin üzerinden başlayan yangın, rüzgârında etkisi ile kısa sürede büyüdü. Bağ ve Bahçe sahiplerinin müdahalesine rağmen, yangın kısa sürede geniş bir alana yayıldı.

Yangının başlaması ile otların kuruması sonucu çok geniş bir alanda etkili oldu. Orman ve Belediye İtfaiye arazözleri, yolun gidilebildiği yere kadar giderek kısıtlı olarak yangına müdahale ederken, bağ ve bahçe sahipleri küreklerle yangını söndürmeye çalıştı.

Zaman zaman alevlerin parladığı yangın yer yer kendiliğinden sönerken, zaman zaman da alevler parlayarak diğer alanlara sıçradı.

Yangın söndürme çalışmaları sürerken, yüzlerce dönüm bağ ve bahçe ile meşelik alan kül oldu. Yangının çıktığı alanın üzerinde yer alan Sinek Mahallesi sakinleri de önlemler aldı. Yangın, tarihi Gelincik dağı eteğinden başlayıp, yan tarafına kadar sürdü. Gelincik dağına sıçramamasına çalışılan yangın çıkış nedeni araştırılıyor.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA