SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Zafer Bayramı törenlerle kutlandı

Zafer Bayramı törenlerle kutlandı
Bu haber 03 Eylül 2018 - 0:22 'de eklendi ve 184 kez görüntülendi.

-J. Kıdemli Başçavuş Murat Akyüz; “Zafer, Anadolu’da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır”

 

Levent BOZTEPE

30 Ağustos Zafer Bayramının 96’ncı yıl dönümü ilçemizde de törenlerle kutlandı. Törende konuşan J. Kıdemli Başçavuş Murat Akyüz, “Zafer, Anadolu’da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır” dedi.

Zafer Bayramı, Hükümet Konağı önünde çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini vurgulayanşiirlerin okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, J. Kıdemli Başçavuş Murat Akyüz yaptı. Başçavuş Akyüz, konuşmasında şunları söyledi;

“96’ınc yıl dönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiç bir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız30 Ağustos zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk Milleti, emperyalist güçlerin işgalci ordularını anavatan topraklarından kesin olarak atarak ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur.

Bu zafer bütün otoritelerin tartışmaz bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından Anadolu’da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır.

En zor şartlarda ülkesini zulümden felaketten ve sıkıntılardan kurtarmış olan Türk Silahlı kuvvetlerini çağım ihtiyaç duyduğu niteliklerle donanmış olarak yurdunu ve ulusunu iç ve dış her türlü tehlikeye karşı koruma ve kollama görevini hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan yerine getirmektedir.

Sultan Alparslan 26 ağustos 1071 Malazgirt zaferini kazanması ile Türk milletine Anadolu kapıları “siz öyle bir vatan aldım ki ebediyen sizin olacaktır” sözüyle açılmış ve 30 ağustos 1922 yılında kazanılan zaferle Anadolu topraklarının Türk milletine ait olduğu perçinlenmiştir.

Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan 30 Ağustos zaferi aziz yurduna ve bağımlılığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordu’sunun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir. Anadolu halkı tek bir yumruk olarak dış ve iç odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içerisinde büyük fedakârlıklarla verdiği kurtuluş savaşında en son Başkomutanlık Meydan Muharebesini kazanarak kesin zafere ulaşmıştır.

19 Mayıs 1919’da başlatılan Kurtuluş savaşıyla İstilacı düşman ordusuna üst üste darbeler vurulmuş ancak yurdumuz içerisinde ilerleyen düşmanın vatanın bağrından atılabilmesi için sıra kesin sonuçlu bir harekâta gelmiştir. “Ya istiklal ya ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer Türk’ün bağrına dayanan hançerin ulusça sökülmesi özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır.”

  1. Kıdemli Başçavuş Murat Akyüz’ün konuşmasının ardından Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti.

Tören sonunda Kaymakam, törene katılanları tek tek yolculadı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA