SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Zam furyası devam ediyor

Zam furyası devam ediyor
Bu haber 08 Ekim 2018 - 0:15 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.
  • Ekmek ve çaya gelen zamdan sonra yemeklere de zam geldi

 

İlçemizde zam furyası devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ekmek, çay ve türlerine gelen zamların ardından şimdi de yemeklere zam yapıldı.

Lokantacıların, artan sebze ve et fiyatları nedeniyle maliyetleri karşılayamayacak duruma gelmelerinin ardından yemek fiyatlarına zam talep etmesi Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından olumlu karşılandı.

Çermik Esnaf ve Sanatkârlar Odasının belirlediği rayiç bedelleri, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından görüşülerek karara bağlandı ve yemeklerde zamlara gidildi. Alınan karara göre, yeni fiyatlar şu şekilde oluştu;

“Saç tava, kuzu dolma ve tandır porsiyonu 22 lira, kavurma, haşlama ve tas kebabı porsiyonu 17 lira, patlıcanlı ve domatesli kebap porsiyonu 20 lira, ızgara çeşitleri (150 gram) porsiyonu 17 lira, et döner porsiyonu 17 lira, tavuk şiş-tavuk döner (200 gram) porsiyon 16 lira, sulu yemek çeşitleri 15 lira, kuşbaşılı pide 17 lira, lahmacun porsiyon 16 lira, ciğer ızgara 4 şiş 17 lira, paça 12 lira, pilav, çorba 6 lira, ayran 2 lira, küçük hazır su 1 lira, 1.5 litre hazır su ise 2 lira.”

Yeni fiyatların yürürlüğe girdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa