SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Zor günler…

Zor günler…
Bu haber 12 Nisan 2020 - 23:56 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de öldürücü korona virüs salgını nedeni ile zor günler geçiriyoruz.

Elbette bu salgına karşı, ülkemizde de gerekli önlemler alınıyor, Bilim İnsanlarımız bu bilinmeyen salgına karşı tedavi amaçlı çalışmalarını sürdürüyor. Bu arada elbette Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sanayileşmenin yanı sıra sağlıkta da büyük atılımı gerçekleştirerek özellikle ve öncelikle Hıfzıssıhha Kurumunu kurduğunu da belirtmeden geçmek olmaz.

İşte bugün aradığımız ve büyük ihtiyaç olduğu gün yüzüne çıkan Hıfzıssıhha Kurumunun 2011 yılında kapatıldığın unutmamalıyız. Eğer bu kurum kapatılmamış olsaydı, belki de salgına karşı gerekli aşı daha kısa sürede bulunacak,  salgın önlenecek, insanlarımız ölmeyecekti.

Artık bundan sonrasına bakmalıyız.

Özellikle ve öncelikle alınan kararları mutlaka uymalıyız. Uyarsak salgına karşı güçlü duruma geliriz. Daha az insanımız hastalığa yakalanır, daha az sayıda insan kaybı yaşarız.

Yetkililerin sık sık kullandığı sloganları unutmamalıyız, 14 kuralı harfiyen uygulamalıyız. Bakınız her geçen gün yeni önemler alınıyor. Bunun tek nedeni hepimizin daha sağlıklı yaşamamıza yöneliktir. Elbette sıkıntılar yaşayacağız, yaşıyoruz. Bahar ayının gelişi ile doğa canlandı, çiçekler açtı, meyveler yavaş yavaş alınmaya başlanacak.

Bu güzelliği yaşayamıyor olabiliriz. Ovaya çıkamayıp, temiz havayı soluyamayabiliriz. Evden çıkamayabiliriz, sevdiklerimizi ziyaret edemeyebiliriz. İşte bunun geçici olduğunu asla unutmamalıyız. Elbette salgın kontrol altına alındıktan sonra bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşam normale dönecektir.

Ekonomik olarak da sıkıntıya girebiliriz. Bunun için de yine kendimizce önlemler alabiliriz. Atalarımızın dediği gibi “Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız.” Daha sık dokumalıyız. Yemesek bir şey olmaz. Dışarı çıkmasak da bir şey olmaz.

Şunu unutmayalım birlik ve beraberlik içerisinde, kurallara uyarak, istenenleri yaparak bu salgını yeneceğiz. Ülkemizde yine eski günlerdeki gibi huzurla, mutlulukla, sağlıkla insanlarımız yaşamlarına sürdüreceklerdir.

Evet, zor günler. Üstesinden geliriz.

Sağlıklı nice günlerde buluşmak dileğiyle.

Hoşçakalın…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa