Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2023 Dikey Geçiş Sınavı’nın (DGS) sonuçlarını duyurdu. Ön lisans eğitimlerini tamamlamış olan adaylar, lisans programlarına dikey geçiş yapabilmek için tercih işlemlerini yapacak. Bu nedenle, ÖSYM’nin yayımlayacağı tercih kılavuzu büyük önem taşıyor.

2023 DGS TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYINLANACAK?

ÖSYM, 2023 DGS tercih kılavuzunu henüz yayımlamadı. Ancak, geçtiğimiz yıllara bakarak, tercih kılavuzunun yakında adayların erişimine sunulması bekleniyor. Geçen yıl, sınav sonuçları 11 Ağustos 2022 tarihinde açıklanmış, tercih kılavuzu ise 24 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanmıştı. Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

Rektör Alkış Şırnak Üniversitesi’nin 1 yıllık çalışmalarını anlattı Rektör Alkış Şırnak Üniversitesi’nin 1 yıllık çalışmalarını anlattı

2023 DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ÖSYM, 2023 DGS tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağına dair henüz bir açıklama yapmadı. Ancak, geçtiğimiz yıllara göre tahmin edildiğinde, tercihlerin yaklaşık bir hafta süreyle “http://ais.osym.gov.tr” ya da ÖSYM AİS mobil uygulamasından yapılabileceği öngörülüyor. Geçen yıl, tercihler 24 Ağustos-1 Eylül 2022 tarihleri arasında alınmıştı.