Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen Aile Destek Yardımı, geçen sene Temmuz ayında bir yıl daha uzatılmıştı. Kurban Bayramı öncesinde hesaplara geçen ödemelerle birlikte birçok aileye maddi destek sağlandı. Peki, 2024 yılı için Aile Destek ödemeleri ne zaman sona erecek? İşte merak edilen soruların cevapları ve ödemelerin sorgulama ekranı hakkında bilgiler.

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Çiftçilerimizin emeği bir kıvılcımla kül olmasın TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Çiftçilerimizin emeği bir kıvılcımla kül olmasın

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN BİTECEK?

850 ile 1250 TL arasında değişen miktarlarda ve en fazla 12 ay süreyle yapılan Aile Destek Programı ödemeleri, 2024 yılı Haziran ayında son bulacak. Son ödemenin Temmuz ayında yapılması planlanıyor. Eğer bir uzatma kararı alınmazsa, destek programı kapsamındaki ödemeler 2024 Temmuz ayında sona erecek.

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ UZATILACAK MI?

Programın uzatılıp uzatılmayacağına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı karar verecek. Konuya ilişkin yeni resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. Eğer süreç devam ederse, ödemeler yeniden yapılabilir.

Editör: Ayşegül Yaşar