“Eğitim ve Araştırma Hastanemiz için tarihi bir gün” diyerek müjdeli haberi duyuran Başhekim Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, “Kendi uzman doktorlarımızı artık kendimiz yetiştireceğiz” dedi. 

1064749_620x410

Yıllardır bölgede çekilen uzman doktor sıkıntısı için Van’dan güzel bir haber geldi. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, Van için tarihi bir gün diyerek haberi sosyal medya hesabından paylaştı. Doç. Dr. Sarıkaya paylaşımında şöyle dedi:

siddetli-agrilari-olan-hastalar-algoloji-kliniginde-tedavi-oluyor-3-AS51q7pB

ASİSTANLARA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKACAĞIZ”

“SBÜ Van Eğitim ve Araştırma hastanemiz için tarihi bir gün. Üç ayrı kliniğimize asistan alımı yapacağız. Gelen asistan hekimlerimize gözümüz gibi bakacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. İlk asistanlarımızı heyecanla bekliyoruz.”

Başhekim Sarıkaya’nın bu mesajını alıntılayan eski Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik ise, “Emeği geçen herkesi kutlarım.  Van’da 2. Üniversite demek bu. Hekimini yetiştiren şehir demek bu. Bölgeyi tanıyan hekim demek bu. Bundan sonra yapılması gereken hastaneyi eğitim kliniklerine uygun hale getirmek” diyerek herkese teşekkür etti. 

depremde-enkaz-altindan-kurtarilanlar-o-anlari-anlatti-20200226AW94-6

3 BRANŞTA 30 ASİSTAN ALINACAK 

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan ilk asistan alımı ile ilgili yapılan açıklamada, 18’i Acil Tıp uzmanı, 6’sı Kardiyoloji ve 6’sı Üroloji olmak üzere 30 Asistan kadrosu açıldı. 

Diyarbakır’da yüzlerce kişi geri dönmek istiyor Diyarbakır’da yüzlerce kişi geri dönmek istiyor

Van-Egitim-ve-Arastirma-Hastanesi-Cildiye-Doktorlari

CEGA Medya’ya konuşan Başhekim Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, bunun için uzun süredir çalışma yürüttüklerini, önce eğitimi verecek hocaları, sonra eğitim verilecek klinikleri hazarlıdıklarını ve sonunda kadroyu aldıklarını söyledi. Bunun Van ve bölge illeri için çok önemli bir gelişme olduğunu söyleyen Sarıkaya, “Burada uzmanlık eğitimi alacak doktorların büyük kısmı belki bölgeden hakimler olacaktır. Onlarda kendi bölgelerinde kalacaktır. En önemlisi kendi hekimlerimizi artık kendimiz yetiştireceğiz. Gelecek olan asistanları dört gözle bekliyoruz” diye konuştu.