Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenecek olan Deprem Bölgesi Zirvesi’nde deprem, şehircilik ve sosyolojisi üzerine özel oturum yapılacak.

“Deprem Bölgesi Zirvesi” alanında özel bir zirve olacak. Zirve, depremi sadece bir boyutu ile değil pek çok boyutu ile ele alan mühendislik, mimarlık, sosyoloji, sağlık, psikoloji, şehircilik, eğitim, sivil toplum, ekonomi, kamu yönetimi, yerbilimi, afet yönetimi, haberleşme, kriz yönetimi gibi konusunda uzman ve çok iyi bilinen 30’dan fazla uzmanı bir araya getirecek.

Bingöl Halifan'da tehlikeli tehdit: Termik santrale hayır! Bingöl Halifan'da tehlikeli tehdit: Termik santrale hayır!

Zirve,  5 panel ve 1 özel oturum ile 2 gün boyunca devam edecek. Alanının en iyi bilinen hocası da bu Zirve’ye özel olarak katılacak. Depremi teknik ve sosyal boyutları ile ele alacak olan oturumun adı ise “Bir Duayen Gözüyle: Özel Oturum, Prof. Dr. İlhan Tekeli” olarak belirlendi. Prof. Dr. İlhan Tekeli, bir duayen olarak Türkiye’deki şehirciliği, yeni şehirlerin nasıl olması gerektiğini teknik olarak ele alırken aynı zamanda, konunun sosyal boyutlarını da ele almak için zirve’ye katılım sağlamış olacak.

Çağrılı konuşmacılar ve panelistlerin katılacağı zirve 15-16 Şubat 2024 tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mavera Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacak. Zirveye kayıtlar, on-line, QR ve link ile yapılabilecek. Zirvenin diğer konuşmacıları ve panelistleri ise  Düzenleme Kurulu tarafından periyodik olarak kamuoyuna duyurulacak. Zirve hakkında bilgilere ise https://depremzirvesi.gantep.edu.tr sitesinden ulaşılabilecek.