Devrilmek üzere olan ağaç korkuttu Devrilmek üzere olan ağaç korkuttu

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İletişim Topluluğu tarafından hazırlanan "Dünyaca Ünlü Seslerden İlahi Esintiler" etkinliği yapıldı.

GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlik Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Dünya 1'incisi olan Mehmet Bilir’in Kur'an tilavetiyle başladı. Programda, Ezanı Güzel Okuma Dünya 1'incisi Muhsin Kara ile Ezanı Güzel Okuma Türkiye 1'incisi Mustafa Alphayta yer aldı. Dinletide, Kur'an-ı Kerim, ilahi, kasideler ve ezan okundu.

GAÜN İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Hasırcı, salgın ve depremden sonrasında, yeni eğitim-öğretim yılına güzel başlamak amacıyla bu programı düzenlediklerini ifade ederek, konuşmasında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.

Kur'an-ı Kerim'i güzel okumanın önemine işaret eden Prof. Dr. Hasırcı, "Kur'an-ı Kerim içerik olarak gökyüzünün yıldızlarla süslendiğinden, insanın en güzel şekilde yaratıldığından, güzel amelden bahseder. Bununla birlikte Kur'an'ı Kerim'i güzel okumak da önemlidir. Peygamberimiz 'Kur'an'ı sesinizle güzelleştiriniz' der. En güzel isimler Allah'ın isimleridir, en çok sevilen Allah ve onun güzel Resulüdür. En güzel sözler ve metinler Kuran'dadır" dedi.

Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar'ın dua yaptığı program, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ın programa katılanlara plaket takdimleriyle son buldu.