Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimindeki Hakkari Belediyesi'ne dün kayyım atanmasına karşı başlatılan direniş sürüyor. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır ile DEM Parti milletvekillerinin de aralarında olduğu çok sayıda kişi, sabaha kadar nöbet tuttu.

Milletvekilleri, valiliğin bulunduğu Bulvar Caddesi'nde yapılan oturma eylemi başlattı. Milletvekillerinin eylem yaptığı bölgeye yüzlerce polis getirildi. Vekiller, abluka altında sabaha kadar nöbet eylemlerini sürdürdü.

Açıklama yapılacak

Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı'nda hava serinleyecek mi, yağmur bekleniyor mu? Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı'nda hava serinleyecek mi, yağmur bekleniyor mu?

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, DBP Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır, Emek ve Özgür İttifakı bileşenleri, CHP heyeti ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisinin katılımıyla bugün kitlesel eylemler yapılacak. Saat 13.00'te yürüyüş, daha sonra belediye binası önünde açıklama yapılacak.

Editör: Nazmi Kahraman