Türkiye'nin Hollanda'ya 2-1 kaybettiği karşılaşma sonrası konuşan A Milli Takımı Eski Teknik Direktörü Fatih Terim, "Maçı değil, finali kaybettik" dedi.

"İkinci yarı Weghorst’un girişi ile beraber Hollanda tempoyu arttırıp bireysel yetenekli oyuncuları da devreye sokunca daha etkili oldu" diyen Terim, "Biz maalesef ikinci yarının başında geriye çok yaslandık. Pas yapmayı unuttuk. Şimdi böyle bir anda Hollanda’nın baskısından kurtulamazsınız." diye konuştu. 

Terim, şöyle devam etti:

Amedspor'un hocası Yanal, kamp sonrası tek hedeflerini açıkladı Amedspor'un hocası Yanal, kamp sonrası tek hedeflerini açıkladı

"Ben Türkiye'nin sadece yarı finali değil, finali de kaybettiğini söyleyebilirim. İngiltere’nin de bizim oyunumuz karşısında çokta fazla şansı olacağını düşünmeyen biriyim. Turnuvada en rahat kazanabileceğimiz maç buydu. Çok çabuk şut ve pas pozisyonları yarattık. Sadece savunma yaparak kazanamazsınız. Başarılı olamazsınız. Takımımızın gerçekten çok önemli bir ofansif gücü var. Dolayısıyla bizim için çok yazık oldu. Hollanda'yı bir daha böyle defansta çok hata yapan, ağır oynayan, topun arkasına geçerek on kişi rakibinin gelmesini bekleyen bir şekilde bulamazsınız. İkinci yarı onlar değişikliklerle oyunu değiştirdi ama bizde bir şeyler değişmedi."

Editör: HABER MERKEZİ