Bahçeli’den Sinan Ateş davası çıkışı: Kimin elinde hangi belge varsa mahkeme ile paylaşmalı Bahçeli’den Sinan Ateş davası çıkışı: Kimin elinde hangi belge varsa mahkeme ile paylaşmalı

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa görüşmeleri kapsamında bugün Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'ni (DEM Parti) ziyaret etti. Görüşme saat 12.00’de Meclis’te başladı. DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan’ın yanı sıra DEM Parti Grup Başkanvekilleri Gülistan Kılıç Koçyiğit ve Sezai Temelli görüşmede yer aldı.

Halen devam eden görüşmenin ardından ortak bir açıklama yapılması beklenmiyor. Kurtulmuş’un, DEM Parti ziyaretinin ardından gerçekleştireceği Saadet Parti ve İyi Parti ziyaretleri sonrası açıklama yapması bekleniyor.

DEM Partililerin, görüşmede devam eden Kobanê Davası, kayyımların usulsüzlükleri ve belediyelerin hedef gösterilmesini gündeme getirmesi bekleniyor. Ayrıca DEM Parti’nin, demokratik bir anayasa hazırlanmasına dönük görüşlerini paylaşarak, AİHM kararları ve yargının siyasallaşması gibi konuları da Kurtulmuş ile konuşacağı öğrenildi. 

Editör: Nazmi Kahraman