Türkiye'nin ilk ve tek “Zaman Müzesi” Türkiye'nin ilk ve tek “Zaman Müzesi”

Bölgedeki kültürü anlatmak adına çok sesli koro oluşturduklarını belirten koro ekibinden Sason Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Sema Kilit, farklı dil ve kültürü yansıtan şarkıları seslendirerek vatandaşların beğenisine sunduklarını söyledi. Kilit, “Bu ilçeye atandığımda burada öğretmenler ile ilgili etkinliklerin olmadığını düşünmüştüm ama yanıldım. Burada çok güzel etkinlikler yapılıyor. Bu günde bir araya geldiğimiz öğretmenlerimiz ile bir koro oluşturduk. Hem buradaki kültürü anlatmak adına Arapça, Kürtçe, Süryanice, Türkçe ve hatta balkanlara uzanan parçalar seslendirdik. Farklı kültür ve seslerden bir sunum yaptık. Yoğun katılım olduğu için çok mutlu olduk” dedi.

Koro şefi Meryem Taşuçar da ilçedeki farklı okul ve branşlardan bir araya gelen öğretmenlerden dillerin rengi adı altında çok sesli koro oluşturduklarını belirterek, 3 aydan fazladır emek verdiklerini, koronun beğenilmesi ve katılımın fazla olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Sason Öğretmenevi bahçesinde İlçe Milli Eğitim Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen “Seslerin rengi" müzik ziyafetinde Azerice, Kürtçe, Lazca ve Ermenice başta olmak üzere birçok dilde şarkılar seslendirildi.

Editör: Nazmi Kahraman