Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinde havanın çok bulutlu, Iğdır'da aralıklı yer yer yağmurlu yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu, Kars ve Ağrı'da ise aralıklı yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği bekleniyor.

Yağışların Kars ve Ağrı'nın batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyorken, gece ve sabah saatlerinde ise buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadiselerinin görüleceği bildirildi.

Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği Kars, Ağrı ve Iğdır’da rüzgarın güneyli ve batılı yönlerden hafif ve orta, yer yer kuvvetli eseceği tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinde, Kars, Ağrı ve Iğdır’ın yüksek kar örtüsüne sahip eğimli kesimlerde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Engerek yılanları sürü halinde görüntülendi Engerek yılanları sürü halinde görüntülendi

“Kars ve bölge için don uyarısı”

Öte yandan Meteoroloji 16 Bölge Müdürlüğü bölge genelinde don uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den yapılan uyarıda; “Ülkemizde sıcaklıkların halen mevsim normalleri altında devam etmesiyle beraber bölge genelinde Kars, Ağrı ve Iğdır’da beklenen zirai don tehlikesi 24.03.2024 Pazar ve 25.03.2024 Pazartesi sabah saatlerinde orta kuvvette yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai faaliyetlerde bulunan çiftçiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Editör: Nazmi Kahraman