Troya Atı Gerçek mi? Efsane mi? Troya Atı Gerçek mi? Efsane mi?

İlçede bir alışveriş merkezinde düzenlenen resim sergisinin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan ike ve resim öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış Kurdelesini hayırlı olsun dilekleri ile kesen Aydın ve İke, resim stantlarını tek tek gezip sergilenen resimlerle ilgili öğretmenlerden bilgi aldı.

A W202516 08

Cizre Görsel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı ve Görsel Sanatlar öğretmeni Ayşenur Aytekin Kocaman, Cizre’de görev yapan 11 resim öğretmeni ile beraber birbirinden güzel resimler hazırladıklarını söyledi. Amaçlarının hem Anneler Günü'nde farkındalık oluşturmak, hem de daha önce hiç yapılmamış olan sanatsal bir etkinlik kazandırmak olduğunu belirten Kocaman, "Bu anlamda farklı okullarda görev yapan öğretmenlerimiz birbirinden güzel çalışmalar yaptı. Mozaik çalışmaları, baskı çalışmaları, portreler, kara kalem gibi güzel tablolar var. Bu anlamda serginin oluşmasında ve açılmasında emekleri olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

A W202516 09

Farklı okullarda görev yapan resim öğretmenleri ile birlikte güzel bir karma resim sergisi gerçekleştirdiklerini ifade eden Cizre Merkez Anadolu Lisesi Resim Öğretmeni İzzet Özdemir, ilçenin bu tür sanatsal etkinliklere ihtiyacı olduğunu, bundan sonra devamının gelmesi temennisinde bulundu.

Editör: HABER MERKEZİ