Kayseri'de eğitim uçuşu yapan bir uçak düştü ve iki mürettebattan haber alınamıyor. Bölgeye arama kurtarma ekipleri ve sağlık ekipleri sevk edildi.

12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalktıktan sonra düşen Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait SF-260D tipi eğitim uçağında şehit olan iki pilotun naaşları Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı'nda hava serinleyecek mi, yağmur bekleniyor mu? Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı'nda hava serinleyecek mi, yağmur bekleniyor mu?

Kayseri'de saat 10.00 sıralarında, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Kocasinan ilçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düştü. Eğitim uçağında görevli iki pilot şehit olurken bölgeye çok sayıda jandarma, polis, AFADi itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Uçağın enkazına ulaşan ekipler, uçakta çıkan yangını söndürürken şehit iki pilotun cenazesi ise Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Uçağın enkazında ise ekiplerin incelemeleri devam ediyor.

Editör: Ferit Aslan