Özgür Ayaydın

Vergi Direleri, mükelleflerinin ödemediği borçlarını haciz ettiği malları karşılığında satış ihalesi açarak gidermeye çalışıyor. Genelde taşınmazlar ile çoğunluğunu otomobillerin oluşturduğu taşınır ürünler ihalelerde satışa sunuluyor.

MUHAMMEN BEDEL 119 MİLYON LİRA

Ancak bu kez satış ihalesi yapılacak ürünün AIRBUS A320 yolcu uçağı olması büyük dikkat çekecek.

İstanbul Atatürk Havalimanında bulunan 1996 model parçalarıyla birlilkte muhammen bedeli 119 milyon lira olan uçağın herhangi bir hasarı da bulunmuyor.

Gabar Dağı’nda petrol mühendisi hayatını kaybetti Gabar Dağı’nda petrol mühendisi hayatını kaybetti

İHALE 30 TEMMUZ'DA

Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Müdürlüğü konuyla ilgili sitesinde yayımladığı ilanda,  vergi borçlarından dolayı haczedilen AIRBUS A320-232 uçak ve eklenti parçalarının 6183 sayılı A.A.T.U.H.K.’nun 85. maddesi uyarınca 30 Temmuz 2024 tarihinde saat 14.00’ de peşin ödeme ve açık arttırma suretiyle satış ihalesinin yapılacağını açıkladı.

Uçak9.

TALİP ÇIKMAZSA İKİNCİ İHALE AĞUSTOS AYINDA

İhalede bedel biçilen değerin yüzde 75’inden aşağı olursa veya hiç alıcı çıkmaz ise aynı kanunun 87. maddesi gereği 6 Ağustos 2024 tarihinde saat 14:00’de ikinci açık arttırma ve peşin ödeme suretiyle satışı yapılacağı belitilen ilanda, şu bilgiler yer aldı:

''İkinci arttırmada malın tahmin edilen kıymetinin; satış isteyen idarenin alacağına rüçhan olan alacaklarının toplamından fazla olmasının ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarının geçmesinin şart olduğu; Yukarıda belirtilen gün ve saatlerde satışa çıkarılan menkul mallar satılamadığı takdirde ilgili kanunun 87. maddesi uyarınca 6 ay içinde pazarlık usulü ve peşin ödeme suretiyle satışı yapılacaktır. 

Menkul malın muhammen bedelinin yüzde 5’i oranında (5.950.000,00 TL.) teminatı ihale saatinden önce para teminatı olarak Başkanlığımız veznesine veya Başkanlığımızın T.C. Ziraat Bankası Mecidiyeköy Şubesi nezdindeki TR80 0001 0007 5747 0103 3050 01 iban numaralı hesaba yatırılması veya Bankalar tarafından verilen süresiz ve şartsız teminat mektupları ile sigorta şirketleri tarafından verilen süresiz ve şartsız kefalet senetleri verilmesi gerekmektedir.''

Editör: Özgür Ayaydın