Gözlerinizden Olmayın! Evden Çalışanlar İçin Hayati Önem Taşıyan Kural! Gözlerinizden Olmayın! Evden Çalışanlar İçin Hayati Önem Taşıyan Kural!

 19 yıldır Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan ve ‘112’nin Şoför Nebahat’i’ olarak bilinen Sibel Öztürk, ambulans şoförlüğüyle erkeklere taş çıkıyor. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği 19 yıldır Acil Tıp Teknisyeni (ATT) olarak çalıştıktan sonra son 3 yıldır ambulans şoförü olarak görev yapan 37 yaşındaki Sibel Öztürk, erkeklere taş çıkartıyor.

 Kadın büyük bir araç kullanamaz hele de ambulans hiç kullanamaz anlayışını yıktığını aktaran Öztürk, '' 3 yıla aşkın bir süredir ATT şoför olarak görev yapmaktayım. Ön yargılar kadının hala küçük araçlar kullanmaya yeni alışıldığı bir dönemde büyük bir aracın kadının kullanması ve bunun ambulans olması özellikle kullanması biraz ilgi çekiyor. '' dedi.

Ambulans sürücülüğü normal araç kullanmaktan daha farklı olduğunu belirten Öztürk, “Normal araç olarak hem ebat hem de özellik olarak fark var. Küçük aracınızı kendiniz kullandığınız zaman rahat bir şekilde kullanabilirsiniz, her hangi bir yetiştirme gibi bir durumunuz olmuyor. Birincisi fiziksel özelliği olarak hem geniş hem de yüksel ve uzun bir araçtır. O yüzden bazen manevralarda farklılıklar olabiliyor. '' ifadesini kullandı.