MSB askerlik celp tarihleri ve askerlik yerleri için meraklı bekleyiş sona erdi. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü'nün tarafından askerlik yerleri 27 Ekim Cuma günü erişime açıldı. Askerlik yerleri sorgulama ekranı, Kasım ayında askere gidecek olan yükümlüler tarafından sorgulanıyor. İşte ayrıntılar...

ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Askerlik yerleri açıklandı. Adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sınıflandırma sonuçlarını öğrenebilecekler.

E-DEVLET İLE ASKERLİK YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-devlet sistemine girdikten sonra hizmetler bölümüne tıklayın.

Sayfanın üst bölümünde yer alan "Hizmet Adı" kutucuğuna kısa dönem askerler "Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama", uzun dönem askerler ise "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

Yarın hava nasıl olacak? İşte 1 Aralık’ta Türkiye’yi bekleyen hava durumu Yarın hava nasıl olacak? İşte 1 Aralık’ta Türkiye’yi bekleyen hava durumu

Linkin tıklanmasının ardından karşılarına çıkacak "Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu" ya da "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği kolayca öğrenebilecek.