Tadı ve aroması ile son bir yılda 9 farklı dalda ödül alan ve dünya birincilikleri bulunan Bingöl balında hasat dönemi başladı.

Son bir yıl içerisinde 9 farklı dalda ödül alan Bingöl balı son olarak Londra ile Paris’te yapılan yarışmada süzme bal kategorinde altın madalya almaya hak kazandı. Tadı ve aroması ile dünyada ün yapan Bingöl balında hasat başladı. 

Bingöl Üniversitesi Arıcılık, Araştırma, Geliştirme merkezinde yapılan ilk hasada Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Arıcılar Birliği Başkanı Ali Aba ile yetkiler katıldı.

Merkez Bankas, Kur Korumalı Mevduatta asgari faiz zorunluluğunu kaldırdı Merkez Bankas, Kur Korumalı Mevduatta asgari faiz zorunluluğunu kaldırdı

İlk hasadı yaptıklarını belirten Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, şöyle dedi:

''Artık Bingöl balı kendi ispatladı. Dünya şampiyonu bir bal, birçok yarışmada dünya dereceleri var. Biz de Bingöl balımızın daha da bilinir olması ve hak ettiğini bulabilmesi için aşağı yukarı 4-5 yıldır bal hasatları şenlikleri yapıyoruz. Bu hasat şenliğinde de mümkün olduğu kadar balın farkındalığını ortaya koymak balımızın olması gerektiği yerde olması için çalışmalar sarf ediyoruz. ''