Özgür Ayaydın

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, 20 günde çok karakterli bir takım kurduklarını ve Amedspor lobisi ile deplasman yasağı dahil bir çok sorunu aşmak için önemli görüşmeler yaptıklarını söyledi. Elaldı, “Dünyaya yeni bir Barcelona geliyor” dedi. 

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, yönetim kurulu üyeleri, Teknik Direktör Serdar Bozkurt ve Sportif Direktör Murat Yiğiter sezonun başlaması nedeniyle basın toplantısı düzenledi. 

“Amedspor, 3 büyüklerden sonra gelen takımdır”

Toplantıda konuşan Elaldı, oluşturdukları bir takım ile lige başlayacaklarını, dünyada ve Türkiye’nin her noktasında Amedspor’un büyüklüğünü hissettiklerini ifade ederek, “3 büyüklerden sonra taraftar kitlesi ve camiası olarak gelen takım Amedspordur. Amedspor, bir değer, duruş ve yaşam biçimidir. Bu takımın futbol ve sportif başarısı için elimizden gelen tüm çalışmaları yaptık” dedi.

“Takımın değerini ve kıymetini bilen oyuncular aldık”

80de6c89-2cb7-4dc2-85b1-e3b097f5d681

Finansal ve ekonomik dengesizlikten dolayı bazı takımların çok öne çıktığını, bazılarının ise transfer bile yapamadığını söyleyen Elaldı, “Biz bu süreçte manipülasyonların önüne geçmek için çok gizi bir şekilde 1 ay boyunca bütün arkadaşlarımız ile işimizi gücümüzü bıraktık ve çalıştık. Bize gelip burada gerçekten takımın değerini ve kıymetini bilip oynayabilecek sporcuları tercih ettik. Bölgenin genç çocuklarını topladık ve güzel bir ekip kurduk” diye konuştu.  

Diyarbakırspor hangi grupta mücadele edecek ? Diyarbakırspor hangi grupta mücadele edecek ?

“10 gün içinde karakterli bir takım oluşturduk”

Amedspor Kulüp başkanı Aziz Elaldı, 10 günü içinde 20 futbolcu alarak takım kurup kamp sürecine başladıklarını ifade ederek, “Bu futbolcular Türkiye süper liglerinde, kendi liglerinin en iyi topçularını aldık. Karakterli bir takım oluşturduk. Başarı hikayesini Amedspor’da yazacağız” dedi. 

Kesinlikle gerginlikten ve çatışmadan uzak duracaklarını, sporun barış ve kardeşlik olduğunu ve kendilerinin de diyalogtan yana olacaklarını söyleyen Elaldı, şunları söyledi:

8752f4f4-879f-4b18-ab81-f603877ee2f6

“Amedspor’un çok güçlü bir lobisi var”

“Federasyon ve bürokrasi anlamında çok iyi temaslarımız var. Amedspor’un lobisi çok önemlidir ve bunu açığa çıkardık. Çok güçlü bir lobimiz olduğu için gururlandık. Kulübün binasını komple tadilata aldık. 4 yıldızlı bir otelden daha iyi hale getirdik. Olaya kurumsal yaklaşıyoruz. Amedspor’un bilinen sesini bütün dünyaya duyuracağız. Dünyaya yeni Barcelona geliyor.”

92597d1b-24df-405a-9ad0-184efebb42be

“Deplasman yasağını rakiplerimiz istiyormuş"

Soruları yanıtlayan Elaldı, DİSKİ ile yaşanan su sorununu konuşarak çözeceklerini söyledi. Amedspor’a uygulanan deplasman yasağı konusunda yaptıkları girişimler ile ilgili ise Elaldı, “Federasyon ile görüşmeler yaptık. Bize maç yaptığımız kulüplerin talepleri doğrultusunda bu yasağın uygulandığını söylediler. Bu sorunu da diyalog yolu ile çözeceğimize inanıyoruz” diye konuştu. 

78eaeadc-40b6-4f74-9d9b-fd766906b0cb

“Amedspor’un büyük olduğunu burada daha iyi gördük”

Amedspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt ise, “Amedspor’un çok büyük olduğunu biliyorduk, bugün burada bu kadar basın mensubunu görünce daha büyük olduğunu gördük” diye söze başladı. Bozkurt, çok zorlu bir transfer dönemi geçirdiklerini ve çok zorlandıklarını söyleyen Buzkurt, konuşmasını şöyle sürdürdü:

1780ae21-6699-4f52-98d2-292e876830fd

“Ligin en büyük camiası tartışmasız Amedspor’dur”

“Çok ciddi bir kadro kurmak için yola çıktık. Bazı oyuncuları kulüplerinden alamadık, bazıları doğu olduğu için gelmediler. Oyuncu grubuna teşekkür ediyorum. 20 yeni yonucu aldık, bu ligin önemli oyuncuların aldık. Karma iyi bir takım oluşturduğumuzun kanaatindeyiz. Uyum sorunu yaşanacaktır ama kısa sürede bunu sahada aşacağımıza inanıyorum. Önce şehrin ve yönetimin şampiyonluğu hak etmesi gerekir. Yönetim, şehir buna hazır ve hak ediyor.  Üzerimizdeki yükün farkındayız. Ama nasıl baş edeceğimizi çok iyi biliyoruz. Bir ve hep beraber olmamız gerekiyor, ligin en büyük camiası tartışmasız Amedspor’dur. Şampiyon olabilmek için önce şampiyon potasında yer almak gerekiyor."