Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde 25. hafta müsabakaları sona erdi.

Tamamlanan haftanın öne çıkan maçında lig ikincisi Fenerbahçe Petrol Ofisi, lider Galatasaray Petrol Ofisi'ni konuk etti. Derbiyi 2-1 kazanan sarı-laciverli ekip, zirveyle puan farkını 2'ye düşürdü. Sarı-kırmızılı takım, mağlubiyete rağmen liderliğini korudu.

Ligin 25. haftasında yapılan maçlar ve sonuçlar şöyle:

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET-Fatih Vatanspor: 2-0

Hakkarigücü-Beylerbeyi: 2-1

Bitexen Adana İdmanyurduspor-Beşiktaş United Payment: 0-7

Ataşehir Belediyespor-Amed Sportif Faaliyetler: 0-2

Bitexen 1207 Antalyaspor-ALG Spor: 0-1

Karadeniz Ereğli Belediyespor-Wulfz Fatih Karagümrük: 1-2

Trabzonspor-Doğuş Gold Gaziantep Asyaspor: 1-2

Fenerbahçe Petrol Ofisi-Galatasaray Petrol Ofisi: 2-1

Bismilli sporculardan büyük başarı: 7 altın, 3 gümüş madalya Bismilli sporculardan büyük başarı: 7 altın, 3 gümüş madalya

- Puan durumu

Ligde tamamlanan 25. haftanın ardından oluşan puan durumu şöyle:

TAKIMLAR O G B M A Y AV P
1.GALATASARAY PETROL OFİSİ 25 19 2 4 57 23 34 59
2.FENERBAHÇE PETROL OFİSİ 25 18 3 4 59 19 40 57
3.ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FOMGET 25 17 3 5 64 18 46 54
4.BEYLERBEYİ 25 15 5 5 57 18 39 50
5.BEŞİKTAŞ UNITED PAYMENT 25 15 2 8 53 24 29 47
6.ALG SPOR 25 13 4 8 40 30 10 43
7.WULFZ FATİH KARAGÜMRÜK 25 12 6 7 48 27 21 42
8.HAKKARİGÜCÜ 25 11 4 10 39 48 -9 37
9.KARADENİZ EREĞLİ BELEDİYESPOR 25 10 5 10 35 29 6 35
10.AMED SPORTİF FAALİYETLER 25 7 7 11 33 41 -8 28
11.FATİH VATANSPOR 25 7 3 15 36 49 -13 24
12.TRABZONSPOR 25 6 6 13 21 35 -14 24
13.DOĞUŞ GOLD GAZİANTEP ASYA SPOR 25 6 5 14 40 65 -25 23
14.BITEXEN 1207 ANTALYASPOR 25 4 8 13 20 50 -30 20
15.ATAŞEHİR BELEDİYESPOR 25 3 7 15 23 58 -35 16
16.BITEXEN ADANA İDMANYURDUSPOR 25 1 2 22 9 100 -91 5

- Gelecek haftanın programı

Ligde 26. hafta, 30 Mart Cumartesi günü oynanacak.

Beşiktaş United Payment-Fenerbahçe Petrol Ofisi derbisinin de yapılacağı haftanın müsabaka programı şöyle:

12.00 Trabzonspor-Ataşehir Belediyespor (Trabzonspor Kadir Özcan)

12.00 Amed Sportif Faaliyetler-Bitexen Adana İdmanyurduspor (Seyrantepe 2 Nolu Çim Saha)

12.00 Galatasaray Petrol Ofisi-Hakkarigücü (Florya Metin Oktay)

12.00 Fatih Vatanspor-Karadeniz Ereğli Belediyespor (Fatih Mimar Sinan)

13.00 Beşiktaş United Payment-Fenerbahçe Petrol Ofisi (İBB GOB Halit Kıvanç)

14.00 Beylerbeyi-Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET (Beylerbeyi 75. Yıl)

14.00 Wulfz Fatih Karagümrük-Bitexen 1207 Antalyaspor (Vefa)

15.00 Doğuş Gold Gaziantep Asyaspor-ALG Spor (Batur)

Kaynak: aa