Diyarbakır'da Kekili'nin konseri ertelendi Diyarbakır'da Kekili'nin konseri ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği 24 Ocak 2024 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) yapılan sevk raporları yayınlandı.

Raporda Diyarbakır temsilcisinin Sarıyer'i 3-1 yendiği maçla ilgili raporda ''AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü’nün 21 Ocak 2024 tarihinde oynanan AMED SPORTİF FAALİYETLER-SARIYER TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.'' ifadesi kullanıldı.

Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi ise şöyle:

''Stadyumlarda düzen veya disiplinin ya da müsabakanın olağan akışı içinde oynanmasının veya güvenliğinin sağlanmasına ilişkin kuralları bireysel veya toplu bir biçimde ihlal eden kişiler, bir aydan iki yıla kadar müsabakalardan men veya süreli hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır. Seyircisi, mensupları, futbolcuları nedeni ile olaylardan sorumlu kulüplere, saha kapatma cezası ile müsabakayı seyircisiz oynama cezaları verilebilir. Saha kapatma cezası ile müsabakayı seyircisiz oynama cezası ayrı ayrı veya birlikte verilebilir. Profesyonel futbol faaliyetlerine ilişkin saha olaylarında, sorumlu kulüp hakkında, bu cezalar ile birlikte ayrıca para cezasına hükmedilebilir. Disiplin Kurulu, olayın ağırlığına göre, saha kapatma ve seyircisiz oynama cezasını birlikte uygulayabileceği gibi sorumlu kulüp hakkında yalnızca para cezası vermekle de yetinebilir. Meydana gelen maddi zarar sorumlulara tazmin ettirilir.''

Editör: Özgür Ayaydın