Açıklamada şunlara yer verildi:

Diyarbakır’da istasyonda facia önlendi Diyarbakır’da istasyonda facia önlendi

''Amedspor’un çok zorlu süreçlerden bugünlere gelmesinde temel faktörlerden biri;  şahıslardan, sivil topluma , Amed şehrinden,  uluslararası desteklere kadar tam bir koordinasyon ve dayanışma ruhu ile ortak müşterekler etrafında hareket edilmesidir. Bu inançlar etrafında oluşmuş değerlerin spekülasyonlara kurban edilemeyeceği gerçeğini tüm kamuoyuna paylaşma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bu birliktelik ve dayanışma ruhu esas alınarak planlanan kongre kararı sürecinde ortak akıl ve kolektif bilinçle yaklaşılmıştır. Bu süreç tamamen şeffaf olarak yürütülmeye çalışılırken, birden fazla adayın olması ve bu yönde görüşmeler yapılması demokratik teamüllere inancımız gereğidir.

Gelinen noktada diğer adayların kendi iradi kararları ile mevcut başkanımızın lehine çekilmesi, nasıl bir ruh birlikteliği içinde hareket edildiğinin de açık göstergesidir.  Kulüp başkanımız Sayın Aziz ELALDI ‘ nın sürece dair açıklaması da; bu sürecin pozitif anlamda yürütülmesine katkı sunmuştur.Göz bebeğimiz Amedspor kongresi; güçlü bir yönetim şiarı ile Sayın: Aziz ELALDI başkanlığında sürece  ve beklentilere cevap olabilecek kapsamda yürütülecektir. Gün Amedspor etrafında birlik olma günüdür. Herkesi Amedspor kongre sürecinde kenetlenmeye ve güç katmaya davet ediyoruz.''

Editör: Özgür Ayaydın