Diyarbakır’ın Çınar ve Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasında çıkan ve 15 kişinin yaşamını yitirdiği yangın bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere kentte gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve beraberindeki milletvekilleri Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu, Ahmet Baran Yazgan, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun’u ziyaret etti.

Diyarbakır Lice’de 1 milyon 229 bin 300 kök kenevir ele geçirildi Diyarbakır Lice’de 1 milyon 229 bin 300 kök kenevir ele geçirildi

D S C09024 2998X2000

Eş Başkanlar, karşılamanın ardından CHP heyeti ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Eş Başkan Bucak, ziyaretleri nedeniyle CHP heyetine teşekkür ederek, Çınar ve Mazıdağı ilçeleri arasında yaşanan yangın nedeniyle dayanışmanın önemini vurguladı.  

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır’ın seçilmiş başkanına dayanışma ziyaretinde bulunduklarını belirtti. Kayyum görevlendirmelerine değinen Tanrıkulu, “Yeniden bir kayyım uygulamasının olmaması lazım. Bu uygulama bu saatten sonra kabul edilebilir bir şey değil. Türkiye’nin temel meselelerinden biri olan Kürt meselesini daha da çıkmaza sokmakta. Bu uygulamaya karşı çaba içindeyiz ve olacağız” dedi.

Editör: HABER MERKEZİ