İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, sosyal medyada lüks yaşantısıyla dikkat çeken Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın işyerlerine polis baskını yapıldı. Çiftin şirketlerindeki dijital materyallere el konuldu. Çiftin mal varlıklarına daha önce el konulmuş ve yurt dışına çıkış yasağı getirilmişti. Çift hakkında henüz gözaltı kararı bulunmuyor.

DİLAN POLAT’IN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI SORUŞTURMAYI BAŞLATTI

Demirtaş: Kürt siyasetçi olduğum için yargılanıyorum, ırkçı bir çete lideri olsaydım yargılanmazdım Demirtaş: Kürt siyasetçi olduğum için yargılanıyorum, ırkçı bir çete lideri olsaydım yargılanmazdım

dilanp

Dilan Polat, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarla lüks hayatını gözler önüne seriyordu. Polat, son olarak Dubai’de tatil yaptığını ve 1 milyon TL değerinde bir saat aldığını duyurmuştu. Bu paylaşımların ardından ortaya atılan iddialar üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelen Dilan Polat, eşi Engin Polat ve aileleri hakkında örgüt soruşturması başlatıldı.

MASAK raporu sonrasında 13 Ekim'de çiftin tüm mal varlıklarına el koyuldu ve yurt dışı çıkış yasağı getirildi.

Bugün itibarıyla, Polat çiftine ait 15 şirkette de arama başlatıldı. Çift hakkında gözaltı kararı olmadığı belirtildi.

Polat çiftinin de dahil olduğu 13 kişi hakkında "suç örgütü kurmak ve yönetmek", "suç örgütüne üye olmak", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak" ve "vergi kaçakçılığı" olmak üzere 4 ayrı suçtan soruşturma yürütülüyor.