Diyarbakır'da "Şeyh Said Bulvarı'nın ismi iade edilsin" çağrısı Diyarbakır'da "Şeyh Said Bulvarı'nın ismi iade edilsin" çağrısı

Diyarbakır Barosu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Diyarbakır ve Mardin'deki yangınlarla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Baronun paylaşımında şöyle denildi:

"Diyarbakır ve Mardin'de meydana gelen yangınlarda şu ana kadar yapılan resmi açıklamalara göre 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 29 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Yangında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yangının çıkış sebebi ve müdahalede geç kalındığı iddialarına ilişkin etkin bir soruşturma faaliyeti yürütülmesi amacıyla 'Birden Fazla İnsanın Ölümüne ve Yaralanmasına Sebebiyet Verme' (TCK md. 82/1-c), 'Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Düşürülmesi' (TCK md. 170) 'Görevi Kasten Kötüye Kullanma' (TCK md. 170) suçları kapsamında Çınar Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Diyarbakır Barosu olarak soruşturmanın takipçisi olacağız."

Editör: HABER MERKEZİ