Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, 2025-2029 Stratejik Plan dahilinde kentin farklı noktalarına kurduğu stantlarda halkın görüş ve önerileri alınmaya devam ediyor. Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü tarafından “Geleceğimizi birlikte planlıyoruz” sloganıyla yürütülen Stratejik Plan çalışmaları kapsamında kurulan stantlar yurttaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Koşuyolu Parkı, Ulu Cami önü, Parkorman, Sanat Sokağı, Newroz Park, Gazi Caddesi, Park 75, NİNOVA AVM, Yeni Kapı Sokak, WİNSTON AVM, Ekinciler Caddesi, Göletli Park, On Gözlü Köprü, Ceylan AVM ve Forum AVM’de kurulan stantlar gece ve gündüz olmak üzere dönüşümlü olarak hizmet veriyor.

‘Yurttaşlarla yüz yüze görüşmek çok önemli’

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Emrullah Gördük, genel sekreter yardımcıları Zerrin Türk, Reşat Bakan, Aziz Özdoğan ve Özgür Yıldız, Daimi Encümen Abdulkadir Güleç ile daire başkanları yurttaşların taleplerini yerinde görmek amacıyla stantları ziyaret etti. Stant görevlilerinden çalışmalara ilişkin bilgi alan Genel Sekreter Gördük, Stratejik Plana dair doldurulan formları inceledi, yurttaşlarla bir süre sohbet etti.

Genel Sekreter Gördük, 2025-2029 Stratejik Plan çalışmalarının kentin geleceğini inşa etmesi açısından önemine işaret ederek, bu kapsamda kent merkezi ve çevre ilçelerde muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve yurttaşlarla birlikte bir süreç yürüttüklerini söyledi. Kentin farklı noktalarında kurulan stantlarla yurttaşlarla bir araya gelmenin, yüz yüze görüşmenin önemini vurgulayan Gördük, yapılacak çalışmalar sonucu toplanacak öneri ve talepler üzerinden 5 yıllık Stratejik Planın hazırlanacağını belirtti.

Diyarbakır'daki saldırının faili kolundaki dövmeden tespit edildi Diyarbakır'daki saldırının faili kolundaki dövmeden tespit edildi

Editör: Nazmi Kahraman