Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Diyarbakır-Şanlıurfa kara yolundaki Pirinçlik uygulama noktasında polis ve jandarma ekiplerine ziyarette bulundu.

Sürücüler ve yolcularla sohbet eden Su, emniyet kemerlerinin takılıp takılmadığını kontrol etti.

Vali Su, gazetecilere yaptığı açıklamada, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ile çalışmaları yerinde incelediklerini söyledi.

A A 20240615 34887969 34887963 D I Y A R B A K I R V A L I S I S U K U R B A N B A Y R A M I D O L A Y I S I Y L A A L I N A N T E D B I R L E R I I N C E L E D I

Trafiğe çıkan vatandaşların kurallara uymaları gerektiğini söyleyen Su, şunları kaydetti:

Diyarbakır kırsalında uyuşturucu operasyonu Diyarbakır kırsalında uyuşturucu operasyonu

"Kurban Bayramı'nda emniyet ve asayişi sağlamak amacıyla limiz genelinde jandarma ve polis bölgesi olmak üzere 2 bin 148 ekip ve 10 bin 501 personel görevlendirildi. Vatandaşlarımızın konforlu, sağlıklı ve güzel bir bayram geçirmeleri için arkadaşlarımızla beraber alanda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum."

Denetimlerde, polis ve jandarma ekiplerince sürücü ve yolculara çikolata ile kolonya ikram edildi, çocuklara oyuncak verildi.

A A 20240615 34887969 34887966 D I Y A R B A K I R V A L I S I S U K U R B A N B A Y R A M I D O L A Y I S I Y L A A L I N A N T E D B I R L E R I I N C E L E D I

Editör: HABER MERKEZİ