Meral Özdemir

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenler için hazırladığı, iki tip önlükler, Diyarbakır’da geldi ve onbinlerce öğretmene dağıtımına başlanacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere dağıtılmak üzere iki tip önlük hazırlamıştı. Önlüklerin 24 Kasım 2023 tarihinde öğretmenlere hediye olarak verileceği gündeme gelmiş ve tepkiler üzerine dağıtımı ertelenmişti. 

Diyarbakır’da görevden alınan okul müdürü Yakut Meclis gündeminde Diyarbakır’da görevden alınan okul müdürü Yakut Meclis gündeminde

P H O T O 2024 01 25 14 29 27İşte o önlükler Diyarbakır’a geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine verilen önlükler oradan okullara gönderilecek ve sömestır tatilinden sonra öğretmenlere dağıtılacak. Diyarbakır’da yaklaşık 24 bin 800 öğretmene dağıtılacak olan önlüklerin seçiminin öğretmenler tarafından sisteme girilerek belirlendiği öğrenildi. 

İki tip olarak hazırlanan önlüklerden biri bütün kademelerdeki kadın ve erkek öğretmenlere dağıtılacağı belirtildi. Diğer tip önlük ise, sadece anaokulu öğretmenleri ile okul öncesi öğretmenlerine dağıtılacak önlüklerden oluşuyor.

P H O T O 2024 01 25 14 11 11Önlük kararı ilk kez, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 21 Ağustos 2023 tarihli 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılına ilişkin genelgesi ile duyurulmuş ve giyme zorunluluğu bulunmadığı belirtilmişti. 


Editör: Meral Özdemir